Padla ďalšia manažérska hlava, vo Watforde skončil Sanchez Flores

Po Pochettinovi v Tottenhame a Emerym v Arsenale opúšťa Premier League ďalší manažér. Zlé výsledky Watfordu neustál Quique Sanchez Flores.

Padla ďalšia manažérska hlava, vo Watforde skončil Sanchez Flores

Watford vyhodil španielskeho manažéra po sobotňajšej prehre 1:2 na pôde Southamptonu. Najväčším favoritom na uvoľnený post je Chris Hughton, uviedol portál Sky Sports.

Sanchez Flores, ktorý klub viedol aj v sezóne 2015/16, sa stal znova manažérom sršňov 7. septembra, keď na lavičke nahradil Javiho Graciu.

So svojim staronovým tímom však dokázal vyhrať iba v jednom z 10 ligových zápasov a Watford sa tak nachádza na samotnom dne tabuľky Premier League.

V otvorenom liste 54-ročný Španiel odkázal fanúšikom Watfordu, že "klub navždy zostane v jeho srdci".

Watford po má po 14 odohraných zápasoch na konte iba osem bodov a je šesť bodov od záchrany. Je to najhoršia bilancia klubu v tejto fáze súťaže.

„Quique je skvelý chlapík a chcel nám pomôcť v ťažkej situácii, ale dosiahnuté výsledky rozhodli o jeho predčasnom odchode,“ povedal predseda klubu Scott Duxbury.

„Zostáva ešte odohrať dve tretiny sezóny a potrebujeme tím okamžite naštartovať k úspešnejším mesiacom.“

Počas druhom pôsobení Sancheza Floresa pri tíme dokázali jeho zverenci poraziť iba Norwich. Na pôde Manchesteru City utŕžili debakel 0:8 a vo štvrtom kole Carabao Cup-u vypadli s Evertonom.

Od odchodu Gianfranca Zolu v decembri 2013 mal Watford už deväť manažérov, pričom Sanchez Flores bol na lavičke dvakrát.

Jeho krajan Gracia vydržal na lavičke 21 mesiacov. Išlo tak o jediného manažéra od odchodu Zolu, ktorý vydržal na manažérskej stoličke sršňov viac ako jednu celú sezónu.

Watford hrajú v Premier League už piatu sezónu, keď do najvyššej súťaže postúpili v máji 2015.

Gracia v minulej sezóne potiahol klub až do finále FA Cup-u, v ktorom však jeho zverenci prehrali 0:6 s Manchesterom City. V minulej sezóne Watford skončil na jedenástej priečke ligovej tabuľky.

Do semifinále FA Cup-u sa klub prebojoval aj v roku 2016, kedy bol na lavičke práve Sanchez Flores.


Značky
FloresWatford

Mohlo by vás zaujímať

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League sa vráti 17. júna zápasom Manchesteru City a Arsenalu

Premier League sa vráti 17. júna zápasom Manchesteru City a Arsenalu

Reštart anglickej Premier League je naplánovaný na 17. júna. V tento deň by sa mali odohrať dve ligové dohrávky - Manchester City vs Arsenal a Aston Villa vs Sheffield United.

Dátum reštartu Premier League sa dozvieme do konca týždňa

Dátum reštartu Premier League sa dozvieme do konca týždňa

Vláda schválila ďalšiu fázu reštartu súťaže, ktorá zahŕňa kontaktný tréning v 12-členných skupinách.