Padla ďalšia manažérska hlava, vo Watforde skončil Sanchez Flores

Po Pochettinovi v Tottenhame a Emerym v Arsenale opúšťa Premier League ďalší manažér. Zlé výsledky Watfordu neustál Quique Sanchez Flores.

Padla ďalšia manažérska hlava, vo Watforde skončil Sanchez Flores

Watford vyhodil španielskeho manažéra po sobotňajšej prehre 1:2 na pôde Southamptonu. Najväčším favoritom na uvoľnený post je Chris Hughton, uviedol portál Sky Sports.

Sanchez Flores, ktorý klub viedol aj v sezóne 2015/16, sa stal znova manažérom sršňov 7. septembra, keď na lavičke nahradil Javiho Graciu.

So svojim staronovým tímom však dokázal vyhrať iba v jednom z 10 ligových zápasov a Watford sa tak nachádza na samotnom dne tabuľky Premier League.

V otvorenom liste 54-ročný Španiel odkázal fanúšikom Watfordu, že "klub navždy zostane v jeho srdci".

Watford po má po 14 odohraných zápasoch na konte iba osem bodov a je šesť bodov od záchrany. Je to najhoršia bilancia klubu v tejto fáze súťaže.

„Quique je skvelý chlapík a chcel nám pomôcť v ťažkej situácii, ale dosiahnuté výsledky rozhodli o jeho predčasnom odchode,“ povedal predseda klubu Scott Duxbury.

„Zostáva ešte odohrať dve tretiny sezóny a potrebujeme tím okamžite naštartovať k úspešnejším mesiacom.“

Počas druhom pôsobení Sancheza Floresa pri tíme dokázali jeho zverenci poraziť iba Norwich. Na pôde Manchesteru City utŕžili debakel 0:8 a vo štvrtom kole Carabao Cup-u vypadli s Evertonom.

Od odchodu Gianfranca Zolu v decembri 2013 mal Watford už deväť manažérov, pričom Sanchez Flores bol na lavičke dvakrát.

Jeho krajan Gracia vydržal na lavičke 21 mesiacov. Išlo tak o jediného manažéra od odchodu Zolu, ktorý vydržal na manažérskej stoličke sršňov viac ako jednu celú sezónu.

Watford hrajú v Premier League už piatu sezónu, keď do najvyššej súťaže postúpili v máji 2015.

Gracia v minulej sezóne potiahol klub až do finále FA Cup-u, v ktorom však jeho zverenci prehrali 0:6 s Manchesterom City. V minulej sezóne Watford skončil na jedenástej priečke ligovej tabuľky.

Do semifinále FA Cup-u sa klub prebojoval aj v roku 2016, kedy bol na lavičke práve Sanchez Flores.


Značky
FloresWatford

Mohlo by vás zaujímať

Jurgen Klopp: Opakovaný zápas so Shrewsbury odohrá juniorka

Jurgen Klopp: Opakovaný zápas so Shrewsbury odohrá juniorka

Nemecký manažér potvrdil, že opakovaný zápas štvrtého kola proti treťoligovému Shrewsbury odohrá tím U23 pod vedením Neila Critchleyho.

Premier League - zimné transferové okno 2020

Premier League - zimné transferové okno 2020

Zoznam všetkých prestupov a hosťovaní v kluboch anglickej najvyššej súťaže v zimnom prestupovom období 2020.

Christian Eriksen prestupuje do Interu Miláno za 20 miliónov eur

Christian Eriksen prestupuje do Interu Miláno za 20 miliónov eur

Tottenham sa dohodol s milánskym Interom na prestupe dánskeho reprezentanta do talianskeho klubu, uviedol portál Guardian.