Arsenal vyhodil Emeryho, tím dočasne povedie Ljungberg

Londýnsky Arsenal vyhodil manažéra Unaia Emeryho po najhoršej sérii výsledkov od roku 1992.

Arsenal vyhodil Emeryho, tím dočasne povedie Ljungberg

Arsenal nevyhral v ostatných 7 zápasoch vo všetkých súťažiach. Vo štvrtok prehral 1:2 na domácej pôde s Eintrachtom Frankfurt.

Kanonieri vyhrali iba v štyroch z 13 zápasov Premier League aktuálnej sezóny a aktuálne sú až na ôsmej priečke ligovej tabuľky, osem bodov za priečkou znamenajúcou účasť v nasledujúcej sezóne Ligy majstrov.

Emery prišiel na sever Londýna v roku 2018 a podpísal s klubom dvojročný kontrakt. Na lavičke nahradil Arsena Wengera, ktorý klub viedol 22 rokov.

Španiel však odchádza z klubu už po 18 mesiacoch pre "zlé výsledky a výkony tímu, ktoré neboli na požadovanej úrovni", uviedlo oficiálne vyhlásenie klubu.

Freddie Ljungberg, bývalý záložník Arsenalu a člen kádra 'Invincibles', dočasne povedie tím, kým vedenie kanonierov bude hľadať nového trvalého manažéra.

Riaditeľ Arsenalu Josh Kroenke povedal: „Ďakujeme Unaiovi a jeho kolegom za odvedenú prácu a prajeme mu veľa úspechov do budúcnosti.“

Arsenal zároveň uviedol, že má "plnú dôveru" v Ljungberga, ktorý tím prvýkrát povedie v nedeľu v ligovom zápase s Norwichom.

Sky Sports News uviedol, že futbalový riaditeľ Raul Sanllehi a technický riaditeľ Edu sa dohodli na odchode Emeryho ešte pred zápasom s Frankfurtom.

Sanllehi na začiatku týždňa odletel do USA, kde sa stretol s výkonným riaditeľom Vinaiom Venkateshamom, aby o odchode manažéra rokovali s majiteľom klubu Stanom Kroenkem a jeho synom Joshom Kroenkem.

Kroenke chcel údajne dať Emerymu viac času, ale svoj názor zmenil po štvrtkovej prehre s Frankfurtom.

Niektorí predstavitelia Arsenalu chceli na lavičke vidieť Joseho Mourinha, ktorý však medzičasom prebral tím Tottenhamu.

Sky Sports News uviedol, že Arsenal kontaktoval bývalého manažéra Juventusu Massimiliana Allegriho, ktorý skončil na lavičke talianskeho šampióna po skončení sezóny 2018/19.


Značky
ArsenalEmery

Mohlo by vás zaujímať

Willian ako voľný hráč podpísal kontrakt s Arsenalom

Willian ako voľný hráč podpísal kontrakt s Arsenalom

32-ročný krídelník, ktorý od augusta 2013 obliekal dres Chelsea, podpísal s kanoniermi trojročný kontrakt.

Premier League bude v sezóne 2020/21 bez zimnej prestávky

Premier League bude v sezóne 2020/21 bez zimnej prestávky

Nová sezóna anglickej najvyššej súťaže prinesie z dôvodu nahusteného programu po pandémii koronavírusu niekoľko zmien.

Premier League - letné transferové okno 2020

Premier League - letné transferové okno 2020

Zoznam všetkých prestupov a hosťovaní v kluboch anglickej najvyššej súťaže v letnom prestupovom období 2020.