Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Predseda Spurs Daniel Levy a manažér Jose Mourinho spojili sily. V stávke je veľa a riziko je vysoké. Oplatí sa táto spolupráca?

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Na lavičke Tottenhamu po piatich rokoch skončil Mauricio Pochettino, ktorý s tímom nedokázal získať žiadnu trofej. Za menej ako dvanásť hodín ho na lavičke nahradil "zberač trofejí" Jose Mourinho.

Ide o drastickú zmenu, ktorú pri Levyho prístupe nevidíme často a ktorá ho údajne stála 12,5 milióna libier, ktoré musel vyplatiť Argentínčanovi ako kompenzáciu za predčasné ukončenie kontraktu.

Tottenham je aktuálne na štrnástej priečke ligovej tabuľky, v Carabao Cup-e skončil hneď v úvode so štvrtoligovým Colchesterom a v Lige majstrov ho doma zahanbil Bayern Mníchov, ktorý ho deklasoval 7:1.

Situáciu v klube má výrazne vylepšiť Mourinho, ktorý vo svojich predchádzajúcich kluboch dokázal zbierať trofeje. Je to však zároveň poriadne riskantný krok...

Pochettino sa snažil hrať atraktívny ofenzívny futbal a teraz prichádza manažér s pragmatickým prístupom a výrazne defenzívnejším spôsobom hry.

Navyše Mourinhovi sa už nedarilo ani v Manchesteri United, kde pri jeho odchode vládla priam "toxická" atmosféra.

Napriek tomu Levy verí, že práve Mourinho dokáže klub pozdvihnúť už v krátkodobom horizonte a Spurs ešte zažiaria v lige, FA Cup-e i Lige majstrov.

Mourinho, ktorý priviezol trofeje vo svojich prvých sezónach v Porte, Chelsea, Interi Miláno, Reale Madrid i Manchesteri United, však vždy hľadal prácu v najväčších veľkokluboch.

Teraz prichádza do Tottenhamu, ktorému k takémuto označeniu ešte niečo chýba a rozhodne nemá taký rozpočet ako kluby, ktoré sme uviedli vyššie.

Iba v Manchesteri United a pri dvoch pôsobeniach v londýnskej Chelsea investoval do nových hráčov viac ako 900 miliónov libier. A to v Tottenhame rozhodne nie je štandardom.

Levy manažérovi už oznámil, že v januári nemá dostatok financií, aby nakupoval do tímu nové posily a tak si bude musieť vystačiť s aktuálnym kádrom. Čerpať bude môcť iba z akadémie Spurs.

Je tu množstvo talentovaných hráčov, ale aj hráčov, ktorí by radi klub opustili alebo im už čoskoro skončí kontrakt. Je tu niekoľko pozícií, ktoré potrebujú posilniť, vrátane pozície pravého obrancu či stredového záložníka.

Hlavným cieľom klubu je vybojovať si miestenku do Ligy majstrov, ale kohúti aktuálne strácajú na štvrtý Manchester City už jedenásť bodov.

Mourinho, ktorý bude na severe Londýna zarábať 13 miliónov libier ročne, čo je takmer o 5 miliónov viac ako bral Pochettino, to rozhodne nebude mať jednoduché. V hre je jeho reputácia, ktorá bola pošramotená už počas jeho pôsobenia na Old Trafford.Mohlo by vás zaujímať

Milner a Tomori predĺžili kontrakty so svojimi klubmi

Milner a Tomori predĺžili kontrakty so svojimi klubmi

Záložník James Milner z Liverpoolu a obranca Fikayo Tomori z Chelsea zostanú vo svojich aktuálnych kluboch aj v nasledujúcich sezónach.

Jurgen Klopp predĺžil kontrakt s Liverpoolom

Jurgen Klopp predĺžil kontrakt s Liverpoolom

Manažér červených Jurgen Klopp podpísal s klubom nový kontrakt a na Anfielde zostane minimálne do leta 2024.

Liverpool má záujem o záložníka Salzburgu Takumiho Minamina

Liverpool má záujem o záložníka Salzburgu Takumiho Minamina

Liverpool by chcel po otvorení januárového tranferového okna do klubu priviesť Takumiho Minamina z rakúskeho klubu RB Salzburg.