Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Argentínsky manažér neustál zlý štart do novej sezóny a po piatich rokoch opúšťa severný Londýn. Nahradí ho bývalý manažér Chelsea a Manchesteru United Jose Mourinho, ktorý s kohútmi podpísal kontrakt do konca sezóny 2022/23.

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Iba pred 124 dňami hráči Tottenhamu hrdo nastúpili vo finále Ligy majstrov proti Liverpoolu, aktuálne však okupujú iba štrnástu priečku v Premier League.

Atmosféra v tíme nebola najlepšia, práve pre napätý vzťah medzi majiteľom klubu Danielom Levym a už bývalým manažérom Pochettinom.

Klub tak opúšťa aj celý Pochettinov realizačný tím - Jesus Perez, Miguel D'Agostino a Antoni Jimenez.

„Výsledky v domácich súťažiach na konci minulej a na začiatku tejto sezóny boli veľkým sklamaním. Preto sme sa rozhodli pre zmenu, ktorá bola spravená v najlepšom záujme klubu,“ povedal predseda klubu Daniel Levy.

„Mauricio a jeho tím zostanú navždy súčasťou našej histórie. Ďakujem im za dobre odvedenú prácu. Vždy tu budú vítaní.“

V anglickej Premier League tak opäť uvidíme starú známu tvár - kontroverzného portugalského manažéra Joseho Mourinha.

Na lavičke tímu bude už v sobotu, kedy Spurs odohrajú malé londýnske derby na pôde West Hamu. Spurs pod vedením Pochettina nezískali ani jednu trofej a práve Portugalčan by to mal zmeniť.

„V Josem sme získali jednoho z najúspešnejších manažérov futbalovej histórie. Má množstvo skúseností, dokáže inšpirovať hráčov a je skvelým taktikom,“ povedal Levy.

Mourinho, ktorý naposledy viedol Manchester United, odmietol od odchodu z Old Trafford ponuky z Číny, Španielska i Portugalska.

Mohlo by vás zaujímať

Milner a Tomori predĺžili kontrakty so svojimi klubmi

Milner a Tomori predĺžili kontrakty so svojimi klubmi

Záložník James Milner z Liverpoolu a obranca Fikayo Tomori z Chelsea zostanú vo svojich aktuálnych kluboch aj v nasledujúcich sezónach.

Jurgen Klopp predĺžil kontrakt s Liverpoolom

Jurgen Klopp predĺžil kontrakt s Liverpoolom

Manažér červených Jurgen Klopp podpísal s klubom nový kontrakt a na Anfielde zostane minimálne do leta 2024.

Liverpool má záujem o záložníka Salzburgu Takumiho Minamina

Liverpool má záujem o záložníka Salzburgu Takumiho Minamina

Liverpool by chcel po otvorení januárového tranferového okna do klubu priviesť Takumiho Minamina z rakúskeho klubu RB Salzburg.