John Lundstram: Nečakaný hrdina na Bramall Lane

V minulej sezóne si v Championship zahral celkovo iba 407 minút a začal rozmýšľať nad odchodom z klubu. Teraz je z neho kľúčový hráč Blades, ktorý chce pomôcť United k záchrane medzi elitou...

John Lundstram: Nečakaný hrdina na Bramall Lane

Lundstram v tejto sezóne nastúpil na všetkých dvanásť zápasov v rámci Premier League a hlavne jeho zásluhou je nováčik aktuálne na piatej priečke ligovej tabuľky, deväť bodov nad pásmom zostupu.

V minulej sezóne dostával minimum šancí, ale manažér Chris Wilder zmenil svoju taktiku a z Lundstrama sa stal moderný ofenzívny záložník, ktorý v každom zápase prekonáva všetky očakávania.

V očiach Wildera bol záložník vždy veľmi talentovaným hráčom, ktorý podľa slov manažéra "potreboval odpočinok". V lete sa manažér s 25-ročným hráčom porozprával a povedal mu, že je v jeho plánoch pre ďalšiu sezónu. To dodalo Lundstramovi sebavedomie, ktoré potreboval.

V drese United v tejto sezóne nabehal najviac kilometrov, má na konte najviac šprintov, strelil tri góly, vyprodukoval najviac striel a vytvoril svojim spoluhráčom najviac čistých šancí. V tíme je zároveň druhý v presnosti prihrávok a tretí v počte získaných lôpt.Atletický, robustný a technicky dobre vybavený hráč si v strede poľa dobre rozumie s dvojicou John Fleck a Oliver Norwood. Z klubu odišiel Mark Duffy, tréner pochoval minulosezónnu formáciu 3-4-1-2 a Lundstram z toho výrazne profituje.

„Má talent, energiu, vie hrať oboma nohami a je to moderne hrajúci záložník dnešnej doby. Má všetky atribúty, ktoré hráč potrebuje, špeciálne v tejto súťaži,“ zložil hráčovi poklonu Wilder.

Má iba 25 rokov a do klubu prišiel v júli 2017 z Oxfordu United iba za 560 tisíc eur. Už vtedy v ňom realizačný tím videl veľký potenciál.

Jeho cesta medzi elitu však nebola jednoduchá. Ako kmeňový hráč Evertonu postupne hosťoval v kluboch Yeovil Town, Leyton Orient, Blackpool či Scunthorpe United. Napokon v auguste 2015 ako voľný hráč odišiel do Oxfordu.

Teraz musí pracovať na tom, aby naďalej podával konzinstentné výkony. Potom si možno zahrá s Harrym Kaneom aj v anglickej seniorskej reprezentácii. Títo dvaja hráči si totiž už spolu zahrali v roku 2013 na svetovom šampionáte hráčov do 20 rokov.

Teraz čaká na Lundstrama a jeho spoluhráčov ďalšia veľká výzva. Blades na svojom štadióne privítajú Manchester United a môžu dosiahnuť na tretie domáce víťazstvo za sebou. „Rivalita medzi klubmi bola vždy veľká. My sme pripravení. Nemôžem sa už dočkať,“ povedal Lundstram.Mohlo by vás zaujímať

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League sa vráti 17. júna zápasom Manchesteru City a Arsenalu

Premier League sa vráti 17. júna zápasom Manchesteru City a Arsenalu

Reštart anglickej Premier League je naplánovaný na 17. júna. V tento deň by sa mali odohrať dve ligové dohrávky - Manchester City vs Arsenal a Aston Villa vs Sheffield United.

Dátum reštartu Premier League sa dozvieme do konca týždňa

Dátum reštartu Premier League sa dozvieme do konca týždňa

Vláda schválila ďalšiu fázu reštartu súťaže, ktorá zahŕňa kontaktný tréning v 12-členných skupinách.