John Lundstram: Nečakaný hrdina na Bramall Lane

V minulej sezóne si v Championship zahral celkovo iba 407 minút a začal rozmýšľať nad odchodom z klubu. Teraz je z neho kľúčový hráč Blades, ktorý chce pomôcť United k záchrane medzi elitou...

John Lundstram: Nečakaný hrdina na Bramall Lane

Lundstram v tejto sezóne nastúpil na všetkých dvanásť zápasov v rámci Premier League a hlavne jeho zásluhou je nováčik aktuálne na piatej priečke ligovej tabuľky, deväť bodov nad pásmom zostupu.

V minulej sezóne dostával minimum šancí, ale manažér Chris Wilder zmenil svoju taktiku a z Lundstrama sa stal moderný ofenzívny záložník, ktorý v každom zápase prekonáva všetky očakávania.

V očiach Wildera bol záložník vždy veľmi talentovaným hráčom, ktorý podľa slov manažéra "potreboval odpočinok". V lete sa manažér s 25-ročným hráčom porozprával a povedal mu, že je v jeho plánoch pre ďalšiu sezónu. To dodalo Lundstramovi sebavedomie, ktoré potreboval.

V drese United v tejto sezóne nabehal najviac kilometrov, má na konte najviac šprintov, strelil tri góly, vyprodukoval najviac striel a vytvoril svojim spoluhráčom najviac čistých šancí. V tíme je zároveň druhý v presnosti prihrávok a tretí v počte získaných lôpt.Atletický, robustný a technicky dobre vybavený hráč si v strede poľa dobre rozumie s dvojicou John Fleck a Oliver Norwood. Z klubu odišiel Mark Duffy, tréner pochoval minulosezónnu formáciu 3-4-1-2 a Lundstram z toho výrazne profituje.

„Má talent, energiu, vie hrať oboma nohami a je to moderne hrajúci záložník dnešnej doby. Má všetky atribúty, ktoré hráč potrebuje, špeciálne v tejto súťaži,“ zložil hráčovi poklonu Wilder.

Má iba 25 rokov a do klubu prišiel v júli 2017 z Oxfordu United iba za 560 tisíc eur. Už vtedy v ňom realizačný tím videl veľký potenciál.

Jeho cesta medzi elitu však nebola jednoduchá. Ako kmeňový hráč Evertonu postupne hosťoval v kluboch Yeovil Town, Leyton Orient, Blackpool či Scunthorpe United. Napokon v auguste 2015 ako voľný hráč odišiel do Oxfordu.

Teraz musí pracovať na tom, aby naďalej podával konzinstentné výkony. Potom si možno zahrá s Harrym Kaneom aj v anglickej seniorskej reprezentácii. Títo dvaja hráči si totiž už spolu zahrali v roku 2013 na svetovom šampionáte hráčov do 20 rokov.

Teraz čaká na Lundstrama a jeho spoluhráčov ďalšia veľká výzva. Blades na svojom štadióne privítajú Manchester United a môžu dosiahnuť na tretie domáce víťazstvo za sebou. „Rivalita medzi klubmi bola vždy veľká. My sme pripravení. Nemôžem sa už dočkať,“ povedal Lundstram.Mohlo by vás zaujímať

Milner a Tomori predĺžili kontrakty so svojimi klubmi

Milner a Tomori predĺžili kontrakty so svojimi klubmi

Záložník James Milner z Liverpoolu a obranca Fikayo Tomori z Chelsea zostanú vo svojich aktuálnych kluboch aj v nasledujúcich sezónach.

Jurgen Klopp predĺžil kontrakt s Liverpoolom

Jurgen Klopp predĺžil kontrakt s Liverpoolom

Manažér červených Jurgen Klopp podpísal s klubom nový kontrakt a na Anfielde zostane minimálne do leta 2024.

Liverpool má záujem o záložníka Salzburgu Takumiho Minamina

Liverpool má záujem o záložníka Salzburgu Takumiho Minamina

Liverpool by chcel po otvorení januárového tranferového okna do klubu priviesť Takumiho Minamina z rakúskeho klubu RB Salzburg.