Real Madrid pripravuje ponuku za Raheema Sterlinga

Real Madrid chce získať Raheema Sterlina z Manchesteru City. Podľa portálu Sky Sports ponúka Garetha Balea a 70 miliónov libier.

Real Madrid pripravuje ponuku za Raheema Sterlinga

Zástupcovia španielskeho veľkoklubu si ešte chcú pozrieť Sterlinga v akcii v zápasoch anglickej reprezentácie proti Čiernej Hore a Kosovu.

Sterlingov agent sa stretol s generálnym riaditeľom Realu Jose Angelom Sanchezom už počas minulého leta, ale útočník sa napokon na Bernabeu nesťahoval.

Prezident Realu Florentino Perez však veľmi dobre vie, že aktuálna transferová hodnota Sterlinga, ktorá je na úrovni 150 miliónov libier, môže ešte ďalej stúpať.

Problémom je, že manažér Pep Guardiola nemá záujem o 30-ročného waleského reprezentanta Balea, ktorého sa chce Real zbaviť.

Samotný Sterling sa netají tým, že by si chcel zahrať v La Lige a aj preto Perez verí, že prestup by sa napokon mohol zrealizovať.

City získalo hráča z Liverpoolu v roku 2015 za 49 miliónov libier, čo bola vtedy rekordná čiastka za prestup anglického hráča.

Ďalší krídelník Leroy Sane sa nedohodol so City na novom kontrakte a prezident Bayernu Uli Hoeness je presvedčený, že hráč posilní bavorský klub. Ak by teda odišiel Sane aj Sterling, v klube by sa počet krídelníkov zredukoval zo štyroch na dvoch.

Perez sa na druhej strane snaží oživiť španielsky klub po odchode hviezdneho Cristiana Ronalda.

Prvýkrát sa snažil Sterlinga získať ako 19-ročný mladý talent, keď v roku 2014 získal trofej 'Golden Boy' ako najlepší mladý talent v Európe.

Sterling, ktorý v tejto sezóne strelil 7 gólov v 10 zápasoch, má ešte tri roky platný kontrakt so Citizens a iba pred rokom podpísal novú zmluvu s belasými s týždennou mzdou 280 tisíc libier.Mohlo by vás zaujímať

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupy, hosťovania, nové kontrakty a špekulácie z anglickej Premier League.

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.