Štatistiky z Premier League: Liverpool je kráľom gólov v nadstavenom čase

Máme za sebou ďalší dramatický víkend v anglickej Premier League, v ktorom Liverpool potvrdil, že je majstrom záverov zápasov...

Červení sobotu začali i skončili so šesťbodovým náskokom pred Manchesterom City, ale počas zápasov oboch tímov, ktoré sa zaćínali v rovnakom čase, sa bodový rozdiel medzi rivalmi viackrát zmenil. Oba kluby napokon bodovali proti súperom zo spodnej polovice tabuľky naplno, hoci sa na zisk troch bodov poriadne nadreli.

O plnom bodovom zisku červených napokon rozhodol presný zásah Sadia Maneho, ktorý proti Aston Ville skóroval vo štvrtej minúte nadstaveného času.

Senegalčan sa stal iba štvrtým hráčom v histórii Premier League, ktorý vsietil minimálne štyri víťazné góly svojho tímu v 90. minúte alebo neskôr. Pred ním to dokázala iba trojica hráčov - Papiss Cisse, Steven Gerrard a Ian Wright.

Jedenásť hráčov dokázalo vsietiť tri takéto góly, z toho už iba Christian Benteke aktívne hráva v najvyššej anglickej súťaži.

V ére Premier League dokázal Liverpool rozhodnúť o svojom víťazstve v nadstavenom čase už 35-krát a v tomto smere je jednoznačným lídrom zo všetkých tímov.

Góly v nadstavenom čase v ére Premier League

V histórii súťaže nájdeme iba ďalších päť klubov, ktoré sa dostali nad hranicu 20 zápasov, kde o svojej výhre rozhodli až v nadstavenom čase - Arsenal, Manchester United, Tottenham, Chelsea a Everton.

Aj v nedeľu sme v Liverpoole mohli sledovať dramatickú zápletku až do posledných minút stretnutia, ale tentokrát na pôde Evertonu.

Karamelky zachraňovali aspoň bod s Tottenhamom na domácom Goodisonu Park gólom Cenka Tosuna v 96. minúte a 57. sekunde stretnutia.

Bol to najneskorší vsietený gól v Premier League za ostatné takmer tri roky, keď v januári 2017 skóroval Alexis Sanchez v drese Arsenalu proti Burnley v čase 97:14.

Tosunov presný zásah však má ďaleko od rekordného zápisu Dirka Kuyta z roku 2011 proti Arsenalu, kedy Holanďan skóroval v čase 101:48.

Najneskoršie góly v Premier League od sezóny 2003/04

Kým Tosunov gól znamenal, že Spurs nezískali všetky tri body, tak neporaziteľná séria Deleho Alliho zostáva neporušená.

Ak anglický reprezentant v zápase Premier League skóroval, tak kohúti neprehrali už v 39 zápasoch za sebou.

To je veľmi slušná bilancia, ale stále je ďaleko od Jamesa Milnera...

Séria neporaziteľnosti, ak hráč strelil v zápase gól

Aj obhajcovi trofeje Manchesteru City trvalo dlho, kým definitívne zlomil odpor svätcov zo Southamptonu. Skóre zápasu dorovnával Sergio Aguero v 70. minúte po vôbec prvej strele domácich medzi tri žrde.

Bolo to najdlhšie čakanie zverencov Pepa Guardiolu na strelu na bránu od decembra 2016, kedy belasí na takúto strelu proti Leicesteru museli čakať do 82. minúty.

Celkovo sa stalo iba osemkrát, že Guardiolov Manchester nevystrelil v prvom polčase na bránu súpera ani raz. A Southampton bol pri tom presne v polovici týchto zápasov.

City má však v kádri ostrostrelca Aguera, ktorý v tejto sezóne Premier League z desiatich striel na bránu vsietil deväť gólov.

Vsietené góly (zelená) vs očakávané góly (modrá) v aktuálnej sezóne Premier League

Pierre-Emerick Aubameyang strelil v sobotu za Arsenal svoj 50-ty gól.

Túto métu dosiahol iba v 78 odohraných dueloch vo všetkých súťažiach a stal sa v tomto smere druhým najúspešnejším kanonierom po Ianovi Wrightovi, ktorý v roku 1993 dosiahol métu 50 gólov v iba 68 odohraných zápasoch.

Aubameyanga dokázalo v tomto smere prekonať iba šesť hráčov v celej histórii Arsenalu. Aj klubová legenda Thierry Henry potrebovala na dosiahnutie tohto míľnika 83 zápasov.

Na presný zásah Gabončana však dokázali vlci odpovedať presným zásahom Raula Jimeneza, ktorý už v tejto sezóne zaznamenal 11 gólov. Lepšími sú iba Aguero a Sterling s 13 zásahmi do čierneho.

Strelecké suchoty ukončil cez víkend útočník Watfordu Gerard Deulofeu.

V tejto ligovej sezóne už vystrelil na brány súperov celkovo 25 striel, ale až tá 26-ta proti londýnskej Chelsea skončila v sieti.

Jeho miera konverzia je však aktuálne iba 3,8 percenta, čo je najnižšie číslo zo všetkých hráčov v Premier League, ktorý v sezóne 2019/20 vsietili minimálne jeden gól.

Najviac striel na bránu bez vsieteného gólu

Ak by sme naopak hľadali najviac produktívneho hráča, tak lídrom je Lys Mousset zo Sheffieldu United, ktorý zatiaľ z troch striel na bránu zaznamenal tri góly.