Roy Keane: Krajní obrancovia Spurs boli ako z filmu "Blbý a blbší"

Spolukomentátor Sky Sports Roy Keane označil dvojicu Serge Aurier a Danny Rose ako dvojicu z filmu 'Blbý a blbší' po ich nedeľňajšom výkony pri prehre 1:2 na pôde Liverpoolu.

Roy Keane: Krajní obrancovia Spurs boli ako z filmu "Blbý a blbší"

Aurier a Rose sa počas zápasu nevedeli vysporiadať s dvojicou červených Trent Alexander-Arnold a Andy Robertson a Aurier napokon vyprodukoval pokutový kop po zbytočnom faule na Sadia Maneho, ktorý bezpečne premenil Mo Salah a zabezpečil tak domácim všetky tri body.

„Dvaja krajní obrancovia Tottenhamu boli otrasní. Nazval by som ich 'Blbý a blbší'. Myslím si, že ich výkon bol naozaj hrozný. Vôbec ich nemôžete porovnávať s dvojicou Liverpoolu, ktorá bola absolútne fantastická.“

„Alexander-Arnold a Andy Robertson boli skvelí špeciálne smerom dopredu. OK, na defenzívnej stránke hry by v niektorých fázach hry mohli ešte zapracovať, ale smerom do ofenzívy to boli fantastické výkony.“

Gary Neville súhlasil, že dvojica obrancov Spurs zahrala v zápase proti lídrovi zle, ale tiež vyzdvihol slabú podporu krajov od Christiana Eriksena a Heung-Min Sona. Aj preto musela dvojica krajných obrancov často brániť situácie jeden proti dvom.

„Spoluhráči obrancom príliš nepomohli. Eriksen a Son defenzívne kraje ihriska nepodporili. Son si však počínal oveľa lepšie ako Eriksen,“ povedal Neville.

Neville sa zároveň vyjadril, že 21-ročný Alexander-Arnold sa už čoskoro môže stať svetovou triedou. Musí však zapracovať na svojich chybách počas hry.

„Krajní obrancovia Liverpoolu sú skvelí. Trent Alexander-Arnold je úžasný. Pomaly sa stáva jedným z najlepších krajných obrancov. Jeho prihrávky sú vynikajúce. Zároveň však musíme spomenúť tri šance Tottenhamu, ktoré prišli práve z jeho strany.“

„Ak bude brániť tak, ako útočiť, potom ho budeme môcť označiť za svetovú triedu,“ dodal bývalý hráč Manchesteru United.Mohlo by vás zaujímať

Nemanja Matic v januári pravdepodobne opustí káder Manchesteru United

Nemanja Matic v januári pravdepodobne opustí káder Manchesteru United

Srbský reprezentant toho v tejto sezóne za United veľa nenahral. Ole Gunnar Solskjaer na jeho pozícii preferuje iných hráčov a navyše sa Srb trápil so zranením. Preto by už v januári mohol putovať do Serie A.

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.