Dúbravka podpísal s Newcastle nový šesťročný kontrakt

Dúbravka podpísal s Newcastle nový šesťročný kontrakt

Slovenský reprezentačný brankár zostane na St. James' Park až do 30. júna 2025.

Dúbravka prišiel ku strakám v januári 2017 z pražskej Sparty na hosťovanie. Na konci sezóny natrvalo prestúpil do klubu zo severného Anglicka za 4 milióny eur.

V drese strák debutoval vo februári 2017 pri výhre 1:0 nad Manchesterom United a odvtedy je jednoznačnou jednotkou v bráne Magpies.

Od svojho príchodu odchytal každý jeden duel v Premier League a v 59 odohraných zápasoch si až 17-krát udržal čistý štít. V roku 2018 získal individuálne ocenenie North East Football Writers' Association Player of the Year.

„Je to skvelý pocit,“ povedal 30-ročný gólman pre NUFC TV. „Čas strávený v Anglicku prešiel neskutočne rýchlo. Je to už takmer dva roky a stretol som tu skvelých ľudí, ktorých môžem označiť za svojich priateľov. Užívam si to tu a som veľmi rád, že tu môžem zostať ďalších šesť rokov.“

„Som veľmi, veľmi spokojný, že Martin svoju budúcnosť spojil s našim klubom. Od svojho príchodu predvádza fantastické výkony a je pre nás veľmi dôležitým hráčom. A to nielen priamo na ihrisku, ale aj v kabíne,“ povedal manažér strák Steve Bruce.

„Rozhodne je v našich plánoch smerom do budúcnosti, takže sme radi, že u nás zostane niekoľko ďalších rokov. Je to pre neho správna odmena ze jeho výborné výkony.“


Zdieľanie článku

Komentáre