Líšky zosmiešnili svätcov na ich pôde a dorovnali rekord Premier League [VIDEO]

Leicester zvíťazil na St Mary's Stadium deväťgólovým rozdielom. Takýto gólový rozdiel sa v Premier League zrodil iba raz, keď v marci 1995 zvíťazil Manchester United na domácom Old Trafford nad Ipswichom tiež 9:0.

10.kolo Premier League: Southampton vs Leicester [VIDEO]

Southampton - Leicester 0:9 (0:5)

Líšky dokázali zvíťaziť 9:0 na ihrisku súpera a dosiahli tak najvyššiu výhru hosťujúceho celku v celej 131-ročnej histórii najvyššej anglickej futbalovej súťaže.

Zverenci Brendana Rodgersa sa stali iba druhým tímom v histórii Premier League, ktorý vonku dokázal po prvom polčase viesť až o päť gólov. V apríli 2010 sa to podarilo Manchesteru City proti Burnley (tiež 5:0 v polčase).

V zápase dosiahli hat-trick až dvaja hráči líšok - Perez a Vardy. Dvoch trojgólových strelcov v jednom stretnutí sme tu doteraz mali tiež iba raz - Arsenal v máji 2003 proti Southamptonu (Pennant a Pires).

Góly: Chilwell (10), Tielemans (17), Ayoze Pérez (19, 39, 57), Vardy (45, 58, 90+4 pen), Maddison (85)

Zostavy a hodnotenie hráčov

Southampton: Gunn (4), Valery (3), Yoshida (3), Vestergaard (3), Bednarek (3), Bertrand (-), Romeu (4), Hojbjerg (3), Ward-Prowse (4), Redmond (3), Ings (3) | Danso (3), Stephens (3), Armstrong (4)

Leicester: Schmeichel (5), Pereira (6), Evans (6), Soyuncu (7), Chilwell (7), Tielemans (8), Ndidi (7), Barnes (8), Perez (9), Maddison (8), Vardy (9) | Albrighton (6), Gray (6)

Zostrih zápasu

Upozornenie: Video je poskytované na serveroch tretej strany. Portál FOOTBALL365.SK pomáha nájsť tento verejne dostupný materiál formou vyhľadávacieho nástroja, ale tento materiál nespravuje, nenahráva a nenesie zaň žiadnu zodpovednosť.

Mohlo by vás zaujímať

30.kolo Premier League: Everton vs Liverpool [VIDEO]

Zostavy, hodnotenia, štatistiky a zostrih zápasu Everton vs Liverpool v rámci 30.kola anglickej Premier League (16. 3. 2020)

30.kolo Premier League: West Ham vs Wolverhampton [VIDEO]

Zostavy, hodnotenia, štatistiky a zostrih zápasu West Ham vs Wolverhampton v rámci 30.kola anglickej Premier League (15. 3. 2020)

30.kolo Premier League: Tottenham vs Manchester United [VIDEO]

Zostavy, hodnotenia, štatistiky a zostrih zápasu Tottenham vs Manchester United v rámci 30.kola anglickej Premier League (15. 3. 2020)