Hráč a manažér mesiaca september: Pierre-Emerick Aubameyang a Jurgen Klopp

Hráč a manažér mesiaca september: Pierre-Emerick Aubameyang a Jurgen Klopp

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca septembra si fanúšikovia zvolili útočníka kanonierov Pierre-Emerick Aubameyanga a manažéra červených Jurgena Kloppa.

DOxxbet kasino attila vegh

Pierre-Emerick Aubameyang strelil v Premier League v štyroch septembrových zápasoch päť ligových gólov.

Útočník svojimi presnými zásahmi vybojoval pre Arsenal celkovo päť bodov. Dvakrát skóroval na pôde Watfordu pri remíze 2:2, vyrovnávajúce góly strelil pri remízach s Tottenhamom a Manchesterom United a víťazný gól z priameho kopu zaznamenal v posledných minútach stretnutia s Aston Villou.

30-ročný zakončovateľ - ktorý spoločne so Salahom a Maném získal zlatú kopačku pre najlepšieho strelca predchádzajúcej sezóny - má v tejto sezóne na konte už sedem gólov. Iba o jeden gól má na konte viac dvojica Tammy Abraham a Sergio Aguero.

Aubameyang získal ocenenie pre najlepšieho hráča mesiaca druhýkrát. Prvýkrát sa z tejto trofeje tešil presne pred rokom - v októbri 2018.

Jurgen Klopp si zopakoval svoj triumf z predchádzajúceho mesiaca, keď jeho Liverpool v prvých 8 kolách získal plný počet 24 bodov.

V septembri jeho tím zvíťazil doma nad Newcastlom, vonku nad Chelsea a tri body vydoloval aj na pôde Sheffieldu United. Tím z Anfieldu aktuálne ťahá sériu 17 víťazných zápasov za sebou.

Konkurentami Kloppa bola trojica manažérov Eddie Howe, Frank Lampard a Brendan Rodgers.

52-ročný nemecký manažér získal ocenenie piatykrát. V minulosti sa z nej tešil aj v septembri 2016, decembri 2018, marci 2019 a auguste 2019.

Ocenenie za najkrajší gól mesiaca získal útočník Southamptonu Moussa Djenepo, ktorý vo svojom prvom štarte v Premier League vybojoval svätcom tri body na pôde Sheffieldu United pekným sólom cez troch hráčov domáceho tímu.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre