Solskjaer: Liverpool je pre nás perfektným súperom v ďalšom kole Premier League

Po reprezentačnej prestávke privíta Manchester United na svojom trávniku Liverpool a nórsky manažér diablov je presvedčený, že práve v tomto zápase sa jeho zverenci môžu chytiť.

Solskjaer: Liverpool je pre nás perfektným súperom v ďalšom kole Premier League

Nór označil tento duel za "perfektný zápas pre United" a to aj napriek tomu, že so svojim tímom naštartoval sezónu najhoršie za posledných 30 rokov.

Prehrou na pôde Newcastle sa diabli dostali iba dva body nad pásmo zostupu a líder z Liverpoolu aktuálne ťahá sériu 17 ligových víťazstiev za sebou.

„Je to pre nás perfektný zápas,“ povedal Nór po prehranom zápase na Tyneside.

„Reprezentačná prestávka prišla pre nás v tom najlepšom čase. Potrebujeme si prečistiť hlavy. Hráči odídu na reprezentačné zrazy, stretnú sa so spoluhráčmi a vrátia sa do klubu čerství.“

„Mladým hráčom chýba sebavedomie a potrebujú pomoc od skúsených borcov a realizačného tímu. Je to naša zodpovednosť.“

„Sú to tiež iba ľudia. Tvrdo pracujú a chcú dosiahnuť dobré výsledky. Tie však neprichádzajú a to ich samozrejme negatívne ovplyvňuje.“

Solskjaer nahradil na lavičke Portugalčana Mourinha v decembri minulého roka. V marci sa stal trvalým manažérom a odvtedy jeho zverenci vyhrali iba 5 z 21 odohraných zápasov.

V úvodnom kole sezóny United zdolal londýnsku Chelsea 4:0, ale odvtedy už diabli nedokázali streliť v žiadnom zápase viac ako jeden gól.

Vedenie United v pondelok vyjadrilo nórskemu manažérovi podporu a jeho manažérska pozícia nie je v ohrození.

Klub však prežíva veľmi ťažké obdobie, hráči hrajú bez nasadenia a po sérii zlých výsledkov im chýba sebavedomie.Mohlo by vás zaujímať

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Argentínsky manažér neustál zlý štart do novej sezóny a po piatich rokoch opúšťa severný Londýn. Nahradí ho bývalý manažér Chelsea a Manchesteru United Jose Mourinho, ktorý s kohútmi podpísal kontrakt do konca sezóny 2022/23.