Loris Karius sníva o návrate do Liverpoolu

Nemecký gólman verí, že po skončení hosťovania v tureckom Besiktase sa znova postaví do brány klubu z Anfieldu alebo iného tímu z Premier League.

Loris Karius sníva o návrate do Liverpoolu

Loris Karius už hodil za hlavu zlyhanie vo finále Ligy majstrov v roku 2018 a verí, že si ešte zachytá v drese Liverpoolu alebo v inom klube z anglickej Premier League.

Nemec si v tíme Jürgena Kloppa nezachytal od spomínaného finále prestížnej pohárovej súťaže, v ktorom spravil dve obrovské chyby. Klub potom Nemca poslal na dvojročné hosťovanie do Istanbulu a zainvestoval vo veľkom, aby získal brazílskeho brankára Allisona z rímskeho AS.

Na konci tejto sezóny sa končí hosťovanie gólmana v Besiktase. Turecký klub ho môže získať na trvalý prestup za 7,25 milióna libier, ale hráč a ani klub nemajú o pokračovanie spolupráce záujem.

Karius sa tak vráti do Liverpoolu, kde má platný kontrakt do júna 2021.

„Do konca sezóny som v Istanbule a potom sa uvidí čo bude ďalej. Vrátim sa do Liverpoolu alebo si zahrám v inom klube v Anglicku alebo v Nemecku,“ povedal Karius po domácej prehre s Wolves v Európskej lige.

„Užil som si pôsobenie v Turecku. Ak hráte v Anglicku, tak ste samozrejme viac na očiach, ale Besiktas je dobrý klub, aj keď občas sa vyskytnú problémy. Minulý rok to nebolo jednoduché, ale celkovo mi prvá sezóna vyšla dobre. Premier League je najlepšia liga na svete a ja mám platný kontrakt s Liverpoolom, takže si možno v červenom drese znova zachytám. Nikdy neviete.“

„Ťažko teraz povedať čo sa stane. Ak to nebude Liverpool, tak to bude iný slušný klub. Nemám obavy.“

„Nerozmýšľam už nad chybami vo finále Ligy majstrov. Bolo to dávno a hodil som to za hlavu. Bolo tam množstvo okolností. Bol som zranený, ale nikto o tom nehovoril. Ľudia hovoria iba to, čo chcú hovoriť. Už sa tým však vôbec nezaoberám.“

Ak by Karius nebol v Turecku, tak by po zranení Alissona opäť chytal v bráne červených. Takto sa do brány postavil Adrián, ktorého Liverpool získal ako voľného hráča iba v auguste. Nemec ocenil výkony Adriana v bráne.

„Defenzíva Liverpoolu sa výrazne zlepšila, iba výnimočne inkasuje. Za takouto obranou by sa komfortne cítil každý gólman, ale Adrian odvádza veľmi dobrú prácu.“

V tejto sezóne sa zatiaľ Besiktas trápi. Nedarí sa mu zatiaľ v domácej súťaži a ani v Európskej lige. Karius spravil veľkú chybu v zápase so Slovanom Bratislava. Nemec kritizoval novú loptu, s ktorou sa hrá skupinová fáza Európskej ligy.

„Je to hanba hrať v takejto súťaži s takouto loptou. Je to ako keby ste držali v ruke mydlo,“ dodal Karius.


Značky
KariusLiverpool

Mohlo by vás zaujímať

Willian ako voľný hráč podpísal kontrakt s Arsenalom

Willian ako voľný hráč podpísal kontrakt s Arsenalom

32-ročný krídelník, ktorý od augusta 2013 obliekal dres Chelsea, podpísal s kanoniermi trojročný kontrakt.

Premier League bude v sezóne 2020/21 bez zimnej prestávky

Premier League bude v sezóne 2020/21 bez zimnej prestávky

Nová sezóna anglickej najvyššej súťaže prinesie z dôvodu nahusteného programu po pandémii koronavírusu niekoľko zmien.

Premier League - letné transferové okno 2020

Premier League - letné transferové okno 2020

Zoznam všetkých prestupov a hosťovaní v kluboch anglickej najvyššej súťaže v letnom prestupovom období 2020.