Solskjaer: Podali sme dobrý výkon, problémom bol rozhodca a trávnik

Solskjaer: Podali sme dobrý výkon, problémom bol rozhodca a trávnik

Manchester United podal "dobrý výkon", povedal Ole Gunnar Solskjaer po bezgólovom zápase na pôde Alkmaaru, v ktorom jeho zverenci opäť výrazne zaostali za očakávaním.

DOxxbet kasino attila vegh

United v zápase Európskej ligy nevyslali priamo na bránu ani jednu strelu, opäť podali nemastný-neslaný výkon a na ihriskách súperov už nevyhrali 10 zápasov za sebou.

Inak to však vidí Solskjaer, pre ktorého bol zápas zo strany diablov pozitívny a jediným problémom pre neho bola neodpískaná penalta po zákroku Stijna Wuytensa na Marcusa Rashforda a nekvalitný trávnik.

„Som s chlapcami veľmi spokojný,“ povedal Solskjaer. „Mali sme získať tri body.“

„Jednoznačne sme mali zahrávať pokutový kop, podobne ako v zápase s Arsenalom, kedy hráč zahral rukou.“

„Tieto drobnosti sú veľmi frustrujúce. Chlapci si zaslúžili oveľa viac. Jednoho dňa sa to musí zlomiť a dosiahneme výsledky, ktoré si zaslúžime.“

Solskjaer tiež skritizoval trávnik, ktorý označil ako "najhorší, ktorý za posledných niekoľko rokov videl".

„Bol to z našej strany dobrý výkon a dobrý bod proti kvalitnému súperovi na veľmi zlom povrchu,“ pokračoval nórsky manažér.

Ťažko však môžeme zlý trávnik obviňovať z toho, že hráči United nedokázali otestovať kvality domáceho gólmana ani raz.

Navyše striedajúci Lingard musel ihrisko opustiť so zranením zadného stehenného svalu a diabli tak dohrávali zápas s desiatimi mužmi.

United nevyhral zápas vonku od marca, kedy zdolal parížsky Saint-Germain v Lige majstrov.

Po domácej remíze 1:1 s Arsenalom spravil Solskjaer v zostave osem zmien. Nešlo však o žiadnych zelenáčov. Štartovacia jedenástka United mala vyšší priemerný vek ako jedenástka AZ. Šesť hráčov z 11 malo viac ako 25 rokov, vrátane brankára Davida de Geu či záložníkov Freda, Nemanju Matica a Juana Matu.

Pozitívami zápasu zo strany hostí bola iba defenzíva a získaný bod. Oceniť musíme tiež slušný výkon mladíka Brandona Williamsa na ľavej strane obrany.

Ak však mal niekto vyhrať tento zápas, tak to bol Alkmaar, ktorý si vytvoril lepšie šance ako hostia a navyše zápas musel odohrať 50 míľ od svojho domova v Den Haagu. Domáci tak nevyužili veľkú šancu, keďže získať skalp United už v týchto dňoch nie je žiadnym problémom.

Diabli postupne prekonávajú ďalšie negatívne klubové rekordy. Ich 10 zápasov bez výhry vonku je druhou najhoršou sériou na ihriskách súperov od septembra 1989 (vtedy 11). Manchester United nevystrelil v Európskej lige na bránu vôbec prvýkrát (25 zápasov).


Zdieľanie článku

Komentáre