Mauricio Pochettino: Hráčom chýbalo nasadenie a nedržali sa plánu

Manažér Tottenhamu Mauricio Pochettino sa vyjadril, že v zápase proti gréckemu Olympiacosu jeho zverencom chýbala agresivita a sústredenie.

Mauricio Pochettino: Hráčom chýbalo nasadenie a nedržali sa plánu

Zdalo sa, že to pre Spurs bude jednoduchá záležitosť. Harry Kane a Lucas Moura poslali kohútov do dvojgólového vedenia, ale Daniel Podence a Mathieu Valbuena dokázali skóre dorovnať na konečných 2:2.

V predchádzajúcej sezóne získali zverenci Pochettina jeden bod z prvých troch odohraných zápasov, aby napokon skončili vo svojej skupine na postupovej druhej priečke. Teraz sa situácia môže zopakovať, keď po úvodnom zaváhaní čaká na kohútov ešte mníchovský Bayern a Crvena Zvezda Belehrad.

Prečo to včera nešlo podľa plánu? „Myslím, že to je veľmi jednoduché na vysvetlenie. Keď neukážeme dostatočnú intenzitu, ktorá si táto súťaž vyžaduje, tak sa logicky musíme trápiť. Nehovoríme tu o kvalite. Hovoríme o sústredení, koncentrácii, agresivite a lepšom pohybe,“ povedal po zápase Mauricio Pochettino.

„Koľkokrát sme dnes boli proaktívni, podobne ako tomu bolo v ligovom zápase proti Crystal Palace? To je veľmi dobrý príklad v priebehu iba troch dní. Obrovský rozdiel. Nie je to o taktike či kvalite hráčov. Je to o pripravenosti jednotlivcov zabojovať o dobrý výsledok.“

„Na tejto úrovni sa musíte súperovi vyrovnať v nasadení, agresivite a motivácii. Nie je to o jednej osobe, ale je to zodpovednosť všetkých. Preto som sklamaný.“

Pochettino tiež priznal, že jeho hráči na ihrisku nedodržiavali jeho pokyny.

„Od začiatku sme mali jasný plán, ktorí sme však nedodržiavali.“

„Hovoril som to hráčom už v polčase. Strelili sme dva góly, ale náš výkon rozhodne skvelý nebol. Darovali sme súperovi veľa šancí a prvý gól bol veľmi bolestivý. Nezahrali sme jednoducho na úrovni, ktorú v Lige majstrov musíte dosiahnuť.“Mohlo by vás zaujímať

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Argentínsky manažér neustál zlý štart do novej sezóny a po piatich rokoch opúšťa severný Londýn. Nahradí ho bývalý manažér Chelsea a Manchesteru United Jose Mourinho, ktorý s kohútmi podpísal kontrakt do konca sezóny 2022/23.