Manchester City má mimo hry ďalšieho stredného obrancu

John Stones bude pre svalové zranenie mimo hry štyri až šesť týždňov, potvrdil Pep Guardiola.

Manchester City má mimo hry ďalšieho stredného obrancu

Anglický reprezentačný obranca sa zranil na tréningu pred zápasom Ligy majstrov s ukrajinským Šachtarom Doneck.

Stones sa vrátil do kádra City iba v sobotu, keď si doliečil podobný svalový problém. Pri prehre na pôde Norwichu si zahral prvýkrát od otváracieho stretnutia sezóny na ihrisku West Hamu.

Guardiola v utorok povedal: „Stones je mimo hry na štyri, päť alebo šesť týždňov. Ráno sa zranil na tréningu. Opäť ide o problém so svalom.“

Guardiola už nedávno stratil francúzskeho stredného obrancu Aymerica Laporteho, ktorý bude mimo hry minimálne do januára.

Aktuálne tak majú belasí do stredu obrany k dispozícii iba Nicolasa Otamendiho. Jeho partnerom v obrane bude 18-ročný Eric Garcia alebo defenzívny záložník Fernandinho.

„Pre mňa ako manažéra je to neskutočná výzva. Verím však v tímového ducha a odhodlanie. Urobíme kroky na vyriešenie tohto problému,“ dodal Guardiola.

Stones si zahral s Otamendim pri prehre s kanárikmi, ktorí majstrovi dokázali streliť až tri góly. Guardiola sa však svojich obrancov zastal.

„Mám veľký rešpekt k tomu, čo John a Nico dokázali. Futbal nie je o tom, ako zvládate dobré situácie, ale ako sa dokážete vysporiadať s tými zlými.“

Phil Foden nevycestoval na Ukrajinu pre chorobu, ale Guardiola sa vyjadril, že v sobotňajšom zápase Premier League proti Watfordu by už mal byť fit.Mohlo by vás zaujímať

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Argentínsky manažér neustál zlý štart do novej sezóny a po piatich rokoch opúšťa severný Londýn. Nahradí ho bývalý manažér Chelsea a Manchesteru United Jose Mourinho, ktorý s kohútmi podpísal kontrakt do konca sezóny 2022/23.