Hráč a manažér mesiaca august: Teemu Pukki a Jurgen Klopp

Hráč a manažér mesiaca august: Teemu Pukki a Jurgen Klopp

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca august si fanúšikovia zvolili útočníka kanárikov Teemu Pukkiho a manažéra červených Jurgena Kloppa.

DOxxbet kasino attila vegh

Teemu Pukki získal ocenenie za fantastický štart svoje kariéry v Premier League v drese Norwichu, keď v štyroch stretnutiach zaznamenal päť gólov a jednu asistenciu.

Jeho hat-trick v zápase proti Newcastle United zároveň pre kanárikov znamenal prvé víťazstvo po ich návrate do Premier League.

Skóroval tiež proti Liverpoolu i Chelsea a stal sa iba desiatym hráčom v histórii Premier League, ktorý dokázal vsietiť gól v prvých troch odohraných zápasoch v súťaži.

Ide o prvého fínskeho hráča od marca 2004, ktorý získal toto ocenenie. Vtedy bol za hráča mesiaca vyhlásený Mikael Forssell. Ďalším úspešným Fínom bol Sami Hyypia, ktorý trofej získal v novembri 1999.

Pukki sa presadil v konkurencii trojice belasých Sergio Aguero, Kevin De Bruyne a Raheem Sterling. Nominovaní boli aj útočníci Ashley Barnes z Burnley a Roberto Firmino z Liverpoolu.Nemecký manažér Liverpoolu Jurgen Klopp trofej získal už štvrtýkrát. Jeho tím v auguste získal plný počet 12 bodov zo 4 odohraných zápasov a aktuálne vedie tabuľku Premier League s dvojbodovým náskokom pred Manchesterom City.

Červení v auguste dokázali poraziť Norwich 4:1, Southampton 2:1, Arsenal 3:1 a výhra nad Burnley 3:0 bola zároveň klubovou rekordnou trinástou výhrou za sebou.

Liverpool počas prvého mesiaca vsietil 12 gólov a inkasoval iba tri.

Okrem 52-ročného nemeckého manažéra boli na cenu nominovaní aj Pep Guardiola z Manchesteru City, Roy Hodgson z Crystal Palace a Brendan Rodgers z Leicesteru.

Ocenenie za najkrajší gól mesiaca získal krídelník Leicesteru Harvey Barnes za svoj víťazný gól na pôde Sheffieldu United.


Zdieľanie článku

Komentáre