Watford vyhodil manažéra Javiho Graciu, do klubu sa vracia Sanchez Flores

Kým ešte predminulý týždeň vedenie sršňov tvrdilo, že Javi Gracia má ich plnú dôveru, dnes je všetko inak...

Watford vyhodil manažéra Javiho Graciu, do klubu sa vracia Sanchez Flores

Javi Gracia v pozícii manažéra predčasne skončil a na jeho miesto sa vrátil Quique Sanchez Flores, ktorý už Watford viedol v sezóne 2015/16.

Španiel Gracia viedol sršňov od januára 2018 a stal sa prvým manažérom Watfordu od roku 2013, ktorý na lavičke vydržal viac ako jednu celú sezónu.

Po vyhadzove Graciu klub oznámil meno nového manažéra za 30 minút.

Watford je aktuálne na dne ligovej tabuľky so ziskom jednoho bodu zo štyroch odohraných zápasov.

Gracia v minulej sezóne klub priviedol až do finále FA Cup-u, v ktorom jeho zverenci prehrali 0:6 s Manchesterom City. Sršne tiež pod jeho vedením dosiahli na historicky najlepšiu priečku v Premier League, keď sezónu ukončili na jedenástej priečke.

Po zlom štarte do novej sezóny sa však vedenie klubu rozhodlo situáciu riešiť a manažéra vyhodilo počas prvého polčasu kvalifikačného zápasu na Euro 2020 medzi Anglickom a Bulharskom.


Najlepší manažéri Watfordu v Premier League - priemerný počet získaných bodov za zápas

Gracia a Sanchez majú s Watfordom v Premier League rovnakú bilanciu s priemerom 1,18 získaného bodu na zápas.

Watford je známy veľkou fluktuáciou manažérov. Od odchodu Gianfranca Zolu v decembri 2013 už sršňov viedlo deväť manažérov, z toho Flores dvakrát.

Medzi augustom a októbrom 2014 sa na lavičke prestriedali štyria manažéri. Potom bol na lavičke Slavisa Jokanovic osem mesiacov, Flores a Walter Mazzarri jednu sezónu a Marco Silva osem mesiacov.

Sanchez od svojho odchodu v roku 2016 viedol španielsky Espanyol v La Lige a čínsky klub Shanghai Shenhua.„V minulej sezóne sme odohrali najlepšiu sezónu v histórii Watfordu. Aj preto ma prekvapilo nečakané oznámenie klubu, ktorý sa so mnou rozhodol ukončiť kontrakt iba po štyroch odohraných zápasoch novej sezóny,“ povedal Gracia.

„Rozhodnutie klubu rešpektujem. S Ginom Pozzom a Filippom Giradim mám excelentný vzťah a to sa nezmení ani napriek môjmu predčasnému odchodu z klubu.“

„Som vďačný vedeniu Watfordu, že som mohol viesť tento skvelý klub v Premier League. Bola to pre mňa neskutočná skúsenosť. Užil som si tu veľmi špeciálne momenty, akým bolo napríklad finále FA Cup-u.“Mohlo by vás zaujímať

Patrice Evra: Mentálne slabý Arsenal je stále iba tímom malých detí

Patrice Evra: Mentálne slabý Arsenal je stále iba tímom malých detí

Bývalý obranca Manchesteru United Patrice Evra kritizoval "slabú mentalitu" hráčov Arsenalu a po ligovej prehre so Sheffieldom United ich označil ako "malé deti".

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Klopp a Solskjaer mali na šláger na Old Trafford úplne opačný názor

Klopp a Solskjaer mali na šláger na Old Trafford úplne opačný názor

Obaja manažéri boli zrejme každý na inom zápase - kým Klopp tvrdil, že Manchester United v zápase iba bránil, tak Nór je presvedčený, že diabli hrali útočný futbal.