Nemanja Matic: Ak nebudeme bojovať o titul, tak je za to zodpovedný Ole

Nemanja Matic sa vyjadril, že Ole Gunnar Solskjaer bude musieť niesť zodpovednosť, ak Manchester United nebude v Premier League bojovať o ligový titul.

Nemanja Matic: Ak nebudeme bojovať o titul, tak je za to zodpovedný Ole

Matic, ktorý prišiel na Old Trafford z Chelsea v roku 2017, odohral v tejto sezóne iba 22 minút ako striedajúci hráč v zápase proti Southamptonu.

United, ktorý posledný ligový titul získal v roku 2013, je aktuálne na ôsmej priečke tabuľky a za vedúcim Liverpoolom už stráca sedem bodov.

„Tréner je zodpovedný za výber tímu, ktorý bude bojovať o ligový titul. Ak tento tím úspešný nebude, tak práve tréner preberá všetku zodpovednosť,“ povedal Matic reportérom pred sobotňajším kvalifikačným zápasom medzi Srbskom a Portugalskom.

„Som vo futbale už dlhý čas, za 10 rokov som odohral takmer všetky zápasy vo všetkých kluboch, kde som pôsobil. Aby som mohol hrať, tak si niekto musel sadnúť na lavičku náhradníkov a tento fakt akceptovať. Tak ako to robím teraz ja.“

Solskjaer zatiaľ preferuje v strede zálohy 22-ročného Scotta McTominaya, ktorý hrá vedľa Paula Pogbu. Matic rešpektuje rozhodnutie Nóra, ale chce mu dokázať, že sa mýli.

„V prvých dvoch alebo troch zápasoch si ma do zostavy nevybral,“ povedal Srb. „Pracujem veľmi tvrdo a rešpektujem jeho rozhodnutie. Teraz je na mne, aby som mu ukázal, že sa mýlil a vrátil ma tam, kam patrím.“

„Nie je v tom problém. Povedal som mu, že s ním nesúhlasím, ale on musel spraviť finálne rozhodnutie a zvoliť si základnú jedenástku.“

Medzitým sa Paul Scholes vyjadril, že Solskjaerov tím nasledujúce dve sezóny nemá šancu bojovať o titul v Premier League.

Bývalý hráč United a anglickej reprezentácie verí, že výsledky v tejto sezóne dokazujú, že diabli aktuálne nemajú na top štvorku.

„Nasledujúce dve sezóny môžeme United z bojov o titul odpísať. Ole Gunnar Solskjaer musí prečistiť tento tím a na to potrebuje ďalších štyri alebo päť prestupových okien.“

United sa vráti do akcie po reprezentačnej prestávke 14. septembra. Diabli hostia na Old Trafford zatiaľ nezdolaný Leicester.Mohlo by vás zaujímať

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Argentínsky manažér neustál zlý štart do novej sezóny a po piatich rokoch opúšťa severný Londýn. Nahradí ho bývalý manažér Chelsea a Manchesteru United Jose Mourinho, ktorý s kohútmi podpísal kontrakt do konca sezóny 2022/23.