Kluby Premier League budú opäť diskutovať o dátume uzatvorenie prestupového okna

Na začiatku septembra sa stretnú zástupcovia klubov Premier League, aby opäť prediskutovali dátum uzavretia letného transferového okna.

Kluby Premier League budú opäť diskutovať o dátume uzatvorenie prestupového okna

Prvýkrát sa letné prestupové okno v Anglicko uzavrelo ešte pred štartom sezóny počas minulého leta. Tento rok sa letné transferové okno uzatvorilo 8. augusta o osemnástej hodine, teda 27 hodín pred otváracím zápasom sezóny medzi Liverpoolom a Norwichom. 

Dvanásteho septembra sa vedenie klubov opäť stretne, keďže niekoľko zástupcov tímov otvorene vyjadrilo nespokojnosť s aktuálnym stavom.

V roku 2017 bolo v hlasovaní o skoršom uzatvorení transferového okna proti pätica klubov Manchester City, Manchester United, Crystal Palace, Watford a Swansea. Štrnásť klubov hlasovalo za tento návrh a Burnley sa zdržalo hlasovania.

Ostatné európske súťaže však nenasledovali krok Premier League a transferové okno sa v ostatných súťažiach uzatvára naďalej až na začiatku septembra.

Zahraničné veľkokluby ako Real Madrid, Barcelona či Juventus, tak môžu k sebe ďalej lákať hviezdnych hráčov anglických klubov ešte ďalšie tri týždne.

Podľa pravidiel Premier League musí jedenásť klubov hlasovať za akúkoľvek navrhnutú zmenu, aby vstúpila do platnosti.

FIFA preferuje jednotné uzatvorenie transferového trhu naprieč celou Európou, ale aktuálne v tomto smere nepodniká žiadne kroky.

Niekoľko manažérov, vrátane Jurgena Kloppa a Mauricia Pochettina, sa už otvorene vyjadrilo, že transferové okno by sa malo uzavrieť v rovnakom čase ako je to v ostatných krajinách.

„Je mi jedno, kedy sa transferové okno uzavrie, ale všetky krajiny na tom musia byť rovnako,“ povedal Klopp.

Pochettino zas skoršie uzavretie transferového okna v Anglicku vidí ako "obrovskú chybu".

„Myslím si, že Daniel Levy a množstvo ďalších ľudí už vidí, že išlo o obrovskú chybu. Verím, že už v budúcej sezóne dôjde k náprave,“ povedal argentínsky manažér.Mohlo by vás zaujímať

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupy, hosťovania, nové kontrakty a špekulácie z anglickej Premier League.