Žreb skupinovej fázy Ligy majstrov

Vo štvrtok 29. augusta o 18-tej hodine sa v Monaku dozvieme zloženie jednotlivých skupín pre Ligu majstrov 2019/20. S kým si môžu zahrať anglické kluby?

Žreb skupinovej fázy Ligy majstrov

V prvom žrebovacom koši sa nachádzajú až traja zástupcovia Premier League. Obhajca trofeje Liverpool, víťaz Európskej ligy Chelsea a anglický šampión Manchester City.

Medzi elitnou osmičkou ešte nájdeme španielsku Barcelonu, taliansky Juventus, nemecký Bayern, francúzsky Paris Saint-Germain a ruský Zenit Petrohrad.

Ďalšie dva španielske veľkokluby, dvojica mestských rivalov Real Madrid a Atlético Madrid, našla svoje miesto až v druhom žrebovacom koši.

Aj tento kôš už pozná takmer celé zloženie. Madridské kluby dopĺňa nemecký Dortmund, taliansky Neapol, ukrajinský Šachtar Doneck, portugalská Benfica a posledný anglický zástupca Tottenham Hotspur. Kohúti však z prvého koša nemôžu dostať do skupiny súpera z Anglicka.

Posledným klubom v druhom koši bude buď holandský Ajax, ktorý v prvom zápase play-off hral bez gólov na pôde cyperského APOEL-u, alebo francúzsky Lyon, ktorý je už istým účastníkom skupinovej fázy.

Nepoznáme ešte mená štyroch klubov v treťom koši. Jeden z nich môže byť spomínaný Lyon (ak Ajax postúpi ďalej). Ďalším zrejme bude grécky Olympiacos, ktorý doma v stredajšom zápase deklasoval Krasnodarsk rozdielom triedy. Doplniť by ich mohla dvojica tímov Club Brugge a Dinamo Záhreb, ktoré majú tiež dobre rozohrané play-off.

Aj v štvrtom koši ešte čakáme na štyri kluby. Jedným z nich určite bude rumunský Cluj alebo česká Slavia. Dobre rozohrané play-off má aj belehradská Crvena Zvezda.

Na definitívne potvrdenie postupujúcich tiež netrpezlivo čaká dvojica Lokomotiv Moskva a Genk, ktorá zaujme miesto v treťom alebo štvrtom koši podľa výsledkov play-off.

Pravdepodobné zloženie jednotlivých žrebovacích košov


Kôš 1: Liverpool, Chelsea, Barcelona, Man City, Juventus, Bayern, PSG, Zenit
Kôš 2: Real Madrid, Atlético Madrid, Borussia Dortmund, SSC Neapol, Šachtar Doneck, Tottenham, Benfica, Ajax
Kôš 3: Lyon, Leverkusen, Valencia, Salzburg, Inter Milan, Olympiacos, Club Brugge, Dinamo Záhreb
Kôš 4: Lokomotiv Moskva, Genk, Galatasaray, RB Leipzig, Atalanta, Lille, Slavia, Crvena ZvezdaMohlo by vás zaujímať

Manchester United je blízko získania Bruna Fernandesa zo Sportingu Lisabon

Manchester United je blízko získania Bruna Fernandesa zo Sportingu Lisabon

Za portugalského reprezentanta klub z Old Trafford zaplatí čiastku 43 miliónov libier.

Zimné prestupové okno 2020: Druholigový Brentford má záujem o Boženíka zo Žiliny

Zimné prestupové okno 2020: Druholigový Brentford má záujem o Boženíka zo Žiliny

Najnovšie prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League.

Hráč a manažér mesiaca november: Sadio Mane a Jurgen Klopp

Hráč a manažér mesiaca november: Sadio Mane a Jurgen Klopp

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca november si fanúšikovia zvolili útočníka červených Sadia Maneho a manažéra tímu z Anfieldu Jurgena Kloppa.