Unai Emery: Mustafi a Elneny by mali z klubu odísť

Manažér kanonierov Unai Emery sa na tlačovej konferencii vyjadril, že Shkodran Mustafi a Mohamed Elneny by si mali nájsť nový klub ešte pred uzavretím letného transferového okna.

Unai Emery: Mustafi a Elneny by mali z klubu odísť

Ani jeden z týchto hráčov si v prvých dvoch ligových kolách nezahral a Emery naznačil, že s nimi v tejto sezóne ani nepočíta.

„Máme niektorých hráčov a tí poznajú svoju situáciu. Napríklad Elneny s Mustafim,“ povedal Emery pred sobotňajším duelom s Liverpoolom na Anfielde.

„Chcem, aby tu hráči boli šťastní. Chcem, aby spomínaná dvojica mohla pokračovať vo svoje futbalovej kariére a preto by si mala nájsť nový klub.“

„Sú to obaja veľkí hráči, ale v našom kádri nedostanú toľko hracieho času, aby mohli byť spokojní.“

„Želám im, aby sa im darilo. Trénujú s nami, ale musia si hľadať novú výzvu v nejakom inom klube.“

Vzhľadom na aktuálnu situáciu by bolo veľkým prekvapením, keby Elneny alebo Mustafi vycestovali na duel proti Liverpoolu.

V sobotu však zrejme prvýkrát v sezóne uvidíme od začiatku zápasu v akcii krídelníka Pobrežia Slonoviny Nicolasa Pepeho.

„Chceme mu pomôcť, aby sa samotný hráč a celá jeho rodina cítila u nás komfortne,“ povedal Emery o novej rekordnej posile Arsenalu.

„Pracuje s nami už tri týždne. Nebol v kádri počas letnej prípravy, ale cíti sa už oveľa lepšie. Jednoznačne napreduje.“

„Hral 15 minút v Newcastle a potom 45 proti Burnley. V sobotu by už mohol dostať šancu od začiatku. Rozhodnem sa zajtra.“Mohlo by vás zaujímať

O desať dní sa uzatvára zimné transferové okno v Premier League

O desať dní sa uzatvára zimné transferové okno v Premier League

Dve tretiny zimného prestupového okna je za nami a žiadne veľké prestupy sa v Anglicku zatiaľ nekonali. Za všetko hovorí fakt, že najdrahší prestup zrealizoval druholigový Fulham. Čo ešte môžeme od januára očakávať?

V 23.kole Premier League zakopla celá top šestka, okrem Liverpoolu

V 23.kole Premier League zakopla celá top šestka, okrem Liverpoolu

Cez víkend jeden či viac bodov stratili Manchester City, Chelsea, Manchester United, Tottenham, Arsenal, ale aj tretí Leicester.

Premier League - zimné transferové okno 2020

Premier League - zimné transferové okno 2020

Zoznam všetkých prestupov a hosťovaní v kluboch anglickej najvyššej súťaže v zimnom prestupovom období 2020.