Mauricio Pochettino: Uzavretie transferového okna už v polovici augusta je obrovskou chybou

Manažér Spurs verí, že Premier League sa už v budúcej sezóne vráti k pôvodnému modelu a transferové okno sa uzavrie až na konci augusta, tak ako v ostatných európskych súťažiach.

Mauricio Pochettino: Uzavretie transferového okna už v polovici augusta je obrovskou chybou

Pochettino sa musí zaoberať budúcnosťou Christiana Eriksena, ktorému o 12 mesiacov končí kontrakt s kohútmi. Dánsky záložník netají, že by sa rád presunul do niektorého z veľkoklubov v Španielsku.

Ak niektorý z európskych klubov spraví pred 2. septembrom dobrú ponuku za Eriksena, tak Spurs môžu zarobiť, ale náhradu za hráča získajú najskôr v januári.

Anglické transferové okno sa totiž uzavrelo už 8. augusta, ešte pred štartom najvyššej anglickej súťaže. Ostatné európske kluby môžu naďalej nakupovať až do začiatku septembra.

„Nebol som pri dohode klubov, ktorá uvedenú zmenu uviedla do platnosti. V danom momente sa zrejme zdalo, že to bude to najlepšie riešenie,“ povedal Pochettino.

„Myslím si však, že predseda Tottenhamu Daniel Levy a množstvo ďalších ľudí si už uvedomilo, že to bola obrovská chyba. Verím, že dôjde k náprave už v nasledujúcej sezóne.“

„Musíme sa vrátiť k pôvodnému systému a operovať v rovnakom móde ako ostatné európskej kluby. Je to dôležité hlavne s ohľadom na konkurencieschopnosť v Lige majstrov a Európskej lige.“

„Ostatné kluby pôsobiace v Lige majstrov nám môžu spraviť problémy. Ako tréner nemôžem byť šťastný z toho, že tri týždne môžu ešte hráči náš káder opustiť.“

„Pre mňa to nedáva žiaden zmysel a k náprave musí prísť rýchlo. Verím, že kluby Premier League v tomto smere opäť začnú viesť dialóg a všetko sa vráti k pôvodnému systému.“

Problémy môže mať aj Manchester United, o ktorého hráčov je v Európe záujem. V hľadáčiku top klubov je aktuálne dvojica Paul Pogba a Alexis Sanchez.

Real sa zaujíma o Pogbu prakticky celé leto a Inter Miláno chce vyriešiť svoje problémy v ofenzíve získaním Alexisa Sancheza na hosťovanie.Mohlo by vás zaujímať

Jurgen Klopp: Opakovaný zápas so Shrewsbury odohrá juniorka

Jurgen Klopp: Opakovaný zápas so Shrewsbury odohrá juniorka

Nemecký manažér potvrdil, že opakovaný zápas štvrtého kola proti treťoligovému Shrewsbury odohrá tím U23 pod vedením Neila Critchleyho.

Premier League - zimné transferové okno 2020

Premier League - zimné transferové okno 2020

Zoznam všetkých prestupov a hosťovaní v kluboch anglickej najvyššej súťaže v zimnom prestupovom období 2020.

Christian Eriksen prestupuje do Interu Miláno za 20 miliónov eur

Christian Eriksen prestupuje do Interu Miláno za 20 miliónov eur

Tottenham sa dohodol s milánskym Interom na prestupe dánskeho reprezentanta do talianskeho klubu, uviedol portál Guardian.