Manchester United sa nevie zbaviť Alexisa Sancheza

Sanchez prišiel do United pred 19 mesiacmi z Arsenalu a stal sa z neho najlepšie platený hráč anglickej Premier League. Teraz diabli nevedia, čo majú s 30-ročným hráčom spraviť...

Manchester United sa nevie zbaviť Alexisa Sancheza

Čílsky reprezentant dostal minulý rok na Old Trafford hviezdny kontrakt a týždenné náklady diablov za jeho pobyt na Old Trafford sa môžu vyšplhať až na 560 tisíc libier.

Jeho základný plat je 300 tisíc libier plus ďalších sto tisíc libier klub platí za ochranné známky (meno a prezývka hráča, fotografie, podpis, videá, atď.).

United ďalej musí počas hráčovho kontraktu platiť celkovo 5 miliónov libier agentovmu hráčovi Fernandovi Felicevichovi, čo je viac ako 21 tisíc libier týždenne. 

Ďalších 5 miliónov libier musí klub hráčovi zaplatiť, ak nastúpi minimálne v 30 zápasoch za sezónu. V minulej sezóne však Čílan nastúpil iba v 13 zápasoch vo všetkých súťažiach.

Ďalšie bonusové položky a poistenie hráča môžu zdvihnúť náklady až na neuveriteľných 560 tisíc libier za jeden týždeň.

Sanchezova forma je katastrofálna, v 45 zápasoch v drese diablov vsietil iba päť gólov. Hráč, ktorý zahrieva iba lavičku náhradníkov a poberá kráľovskú mzdu, má navyše platný kontrakt ešte na ďalšie tri roky.

Sanchez by chcel svoju kariéru reštartovať v inom klube, ale zároveň nechce poľaviť zo svojich finančných požiadaviek. Bývalý útočník Udinese je spájaný s návratom do Talianska, keď o hráča sa zaujíma Juventus, Inter Miláno či Neapol.

Ani jeden z týchto klubov však nie je ochotný platiť Sanchezovi jeho obrovskú mzdu. Takže ak by aj útočník odišiel z United na hosťovanie do iného klubu, tak diabli by mu museli naďalej platiť pomerne veľkú časť jeho mzdy.

Sanchez prišiel do United v januári 2018 s obrovskými fanfárami, keď diabli dokázali hráča "ukradnúť" Manchesteru City, ktorý mal o útočníka eminentný záujem.

Napokon došlo k výmene Sancheza s Mkhitaryanom a vedenie diablov verilo, že Sanchez dokáže promovať značku United v rámci Južnej Ameriky.

Čílan však stratil formu, kondíciu a napokon i sebavedomie. Navyše na letnom Copa America si v drese čílskej reprezentácie poranil členok, takže jeho predsezónna príprava určite nebola ideálna. 

Sanchez aktuálne čaká na ďalšiu príležitosť, ale manažér Ole Gunnar Solskjaer v ofenzíve preferuje Marcusa Rashforda, Anthonyho Martiala, Jesseho Lingarda, Daniela Jamesa a aj tínedžera Masona Greenwooda.

Napriek tomu Nór nevylúčil ďalšie štarty Sancheza v červenom drese: „Je s kondíciou niekoľko týždňov pozadu oproti iným hráčom, ale pracuje tvrdo každý deň. Nemáme v ofenzíve veľa hráčov a Alexis môže odohrať viac zápasov, ako si myslíte. Má svoju kvalitu.“Mohlo by vás zaujímať

Jurgen Klopp: Opakovaný zápas so Shrewsbury odohrá juniorka

Jurgen Klopp: Opakovaný zápas so Shrewsbury odohrá juniorka

Nemecký manažér potvrdil, že opakovaný zápas štvrtého kola proti treťoligovému Shrewsbury odohrá tím U23 pod vedením Neila Critchleyho.

Premier League - zimné transferové okno 2020

Premier League - zimné transferové okno 2020

Zoznam všetkých prestupov a hosťovaní v kluboch anglickej najvyššej súťaže v zimnom prestupovom období 2020.

Christian Eriksen prestupuje do Interu Miláno za 20 miliónov eur

Christian Eriksen prestupuje do Interu Miláno za 20 miliónov eur

Tottenham sa dohodol s milánskym Interom na prestupe dánskeho reprezentanta do talianskeho klubu, uviedol portál Guardian.