Manchester United zvažuje ponuku za Christiana Eriksena

Vedenie diablov by na konci letného transferového obdobia mohlo siahnuť po 27-ročnom tvorcovi hry Spurs Eriksenovi, uviedol portál Sky.

Manchester United zvažuje ponuku za Christiana Eriksena

Žiadne rokovania medzi klubmi zatiaľ neprebiehajú, ale United stále hľadajú nového záložníka, ktorý by nahradil Andera Herreru, ktorý odišiel do parížskeho Saint-Germain. A práve šikovný Dán sa ocitol v hľadáčiku vedenia červených diablov.

Príchod dánskeho reprezentanta na Old Trafford nie je žiadnym spôsobom viazaný na prípadný odchod Paula Pogbu do Realu Madrid. Predpokladá sa, že Francúz v sezóne 2019/20 bude naďalej pokračovať vo svojej kariére v drese United.

Eriksenovi už o rok končí platný kontrakt a Spurs sú pripravení hráča predať do iného klubu. O kreatívneho záložníka sa zaujímal aj Real Madrid.

K prestupu do madridského klubu však nedošlo, keďže manažér španielskeho klubu Zinedine Zidane skôr preferuje práve príchod Pogbu.

Eriksen sa už na začiatku leta vyjadril, že by "rád skúsil niečo nové", ale tiež nevylúčil podpísanie nového kontraktu s kohútmi.

Na sever Londýna prišiel v auguste 2013 s Ajaxu za 13,5 milióna eur. Jeho aktuálna transferová hodnota sa podľa portálu Transfermarkt pohybuje na úrovni 100 miliónov eur. Keďže mu však v júni 2020 končí kontrakt, prípadný nový zamestnávateľ by ho zrejme získal za oveľa nižšiu čiastku.

Dán odohral za Spurs celkovo 277 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 66 gólov a 86 asistencií.

V drese dánskej reprezentácie odohral 89 stretnutí a strelil v nich 27 gólov.Mohlo by vás zaujímať

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Argentínsky manažér neustál zlý štart do novej sezóny a po piatich rokoch opúšťa severný Londýn. Nahradí ho bývalý manažér Chelsea a Manchesteru United Jose Mourinho, ktorý s kohútmi podpísal kontrakt do konca sezóny 2022/23.