Everton získal Gbamina, Newcastle dvojicu Saint-Maximin a Willems

Defenzívny záložník Jean-Philippe Gbamin prestúpil z Mainzu do Evertonu za čiastku 25 miliónov eur.

Everton získal Gbamina, Newcastle dvojicu Saint-Maximin a Willems

Gbamin podpísal s karamelkami päťročný kontrakt a v kádri by mal nahradiť odchádzajúceho Idrissu Gueyeho, ktorý posilnil parížsky Saint-Germain.

23-ročný reprezentant Pobrežia Slonoviny, ktorý vie zahrať aj na pozícii stredného obrancu, odohral v minulej sezóne v drese Mainzu 32 zápasov, v ktorých zaznamenal dva presné zásahy.

„Je to pre mňa veľký moment s veľkými emóciami. Teraz musím svoje kvality ukázať na ihrisku. Everton je skvelý anglický klub s obrovskou históriou a veľkými ambíciami a aj preto som s prestupom neváhal,“ povedal Gbamin.

Gbamin sa stal počas tohto leta už treťou posilou Evertonu záložnej formácie, keď pred ním do klubu prišli aj Andre Gomes a Fabian Delph.

V piatok získal dve nové posily aj nový manažér Newcastle Steve Bruce.

Z Nice prichádza 22-ročný pravý krídelník Allan Saint-Maximin za čiastku 18 miliónov eur, ktorý so strakami podpísal šesťročný kontrakt. Ďalšie takmer štyri milióny môže získať francúzsky klub na bonusoch podľa výkonov hráča.

Francúzsky reprezentant do 21 rokov v minulej sezóne Ligue 1 zaznamenal šesť gólov a 5 asistencií v 34 odohraných zápasoch.

Newcastle tiež potvrdil príchod 25-ročného holandského obrancu Jetra Willemsa, ktorý prichádza do klubu z nemeckého Eintrachtu Frankfurt na ročné hosťovanie.

Straky tiež získali prednostné právo na trvalý prestup hráča na konci sezóny 2019/20.

Willems za Frankfurt odohral celkovo 65 zápasov (7 asistencií). Predtým hrával za PSV Eindhoven, za ktorý nastúpil v 192 dueloch (12 gólov, 34 asistencií).Mohlo by vás zaujímať

O desať dní sa uzatvára zimné transferové okno v Premier League

O desať dní sa uzatvára zimné transferové okno v Premier League

Dve tretiny zimného prestupového okna je za nami a žiadne veľké prestupy sa v Anglicku zatiaľ nekonali. Za všetko hovorí fakt, že najdrahší prestup zrealizoval druholigový Fulham. Čo ešte môžeme od januára očakávať?

V 23.kole Premier League zakopla celá top šestka, okrem Liverpoolu

V 23.kole Premier League zakopla celá top šestka, okrem Liverpoolu

Cez víkend jeden či viac bodov stratili Manchester City, Chelsea, Manchester United, Tottenham, Arsenal, ale aj tretí Leicester.

Premier League - zimné transferové okno 2020

Premier League - zimné transferové okno 2020

Zoznam všetkých prestupov a hosťovaní v kluboch anglickej najvyššej súťaže v zimnom prestupovom období 2020.