Mauricio Pochettino: Volajte ma tréner, nie som manažér

Manažér Spurs Pochettino sa vyjadril, že jeho pozícia by mala mať názov tréner a nie manažér, keďže nemá žiaden dosah na transferovú politiku Tottenhamu.

Mauricio Pochettino: Volajte ma tréner, nie som manažér

Tottenham zatiaľ v lete získal záložníka Tanguya Ndombeleho za klubový prestupový rekord kohútov a tiež krídelníka Jacka Clarkea, ktorý sa však okamžite vrátil do Leedsu na ročné hosťovanie.

Kieran Trippier odišiel do Atlética Madrid a anglický reprezentačný ľavý obranca Danny Rose je tiež spájaný s odchodom zo severného Londýna.

Spurs počas minulého leta a v januári, ako vôbec prvý klub v histórii Premier League, nezískali do tímu ani jednu posilu.

Po víťazstve Tottenhamu nad Realom Madrid na priateľskom turnaji Audi Cup kládli žurnalisti Pochettinovi otázky ohľadom transferovej situácie v klube.

„Nie som vo vedení, nemám žiadne informácie ohľadom prestupov. Hráčov iba trénujem a snažím sa z nich dostať to najlešie,“ povedal Pochettino.

„Všetky tieto veci, čo sa stane, čo sa nestane, predaj a nákup hráčov, predlžovanie alebo nepredlžovanie kontraktov, idú mimo mňa. Je to všetko v rukách klubu a majiteľa Daniela Levyho. Momentálne sa snažím viesť hráčov tým najlepším možným spôsobom.“

Pri otázke či by chcel mať slovo pri prestupoch, Pochettino reagoval: „Klub by mal asi zmeniť názov mojej pozície, pretože moja práca spočíva iba v trénovaní tímu. Ale to nie je otázka na mňa, ale na klub.“

„Som šéfom v kabíne. Vediem tím, rozhodujem o stratégii na zápasy, nastavujem tréning a komunikujem s hráčmi. Myslím si teda, že som iba tréner.“Mohlo by vás zaujímať

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Portál Sky Sports sa pozrel na úspešnosť anglických klubov, aby zistil, ktoré mesto či kraj je kráľovstvom anglického futbalu.

Poznáme detailný program Premier League na november

Poznáme detailný program Premier League na november

Najväčším šlágrom bude zápas medzi Liverpoolom a Manchesterom City na Anfielde, ktorý sa odohrá v nedeľu 10. novembra podvečer.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.