Mauricio Pochettino: Volajte ma tréner, nie som manažér

Manažér Spurs Pochettino sa vyjadril, že jeho pozícia by mala mať názov tréner a nie manažér, keďže nemá žiaden dosah na transferovú politiku Tottenhamu.

Mauricio Pochettino: Volajte ma tréner, nie som manažér

Tottenham zatiaľ v lete získal záložníka Tanguya Ndombeleho za klubový prestupový rekord kohútov a tiež krídelníka Jacka Clarkea, ktorý sa však okamžite vrátil do Leedsu na ročné hosťovanie.

Kieran Trippier odišiel do Atlética Madrid a anglický reprezentačný ľavý obranca Danny Rose je tiež spájaný s odchodom zo severného Londýna.

Spurs počas minulého leta a v januári, ako vôbec prvý klub v histórii Premier League, nezískali do tímu ani jednu posilu.

Po víťazstve Tottenhamu nad Realom Madrid na priateľskom turnaji Audi Cup kládli žurnalisti Pochettinovi otázky ohľadom transferovej situácie v klube.

„Nie som vo vedení, nemám žiadne informácie ohľadom prestupov. Hráčov iba trénujem a snažím sa z nich dostať to najlešie,“ povedal Pochettino.

„Všetky tieto veci, čo sa stane, čo sa nestane, predaj a nákup hráčov, predlžovanie alebo nepredlžovanie kontraktov, idú mimo mňa. Je to všetko v rukách klubu a majiteľa Daniela Levyho. Momentálne sa snažím viesť hráčov tým najlepším možným spôsobom.“

Pri otázke či by chcel mať slovo pri prestupoch, Pochettino reagoval: „Klub by mal asi zmeniť názov mojej pozície, pretože moja práca spočíva iba v trénovaní tímu. Ale to nie je otázka na mňa, ale na klub.“

„Som šéfom v kabíne. Vediem tím, rozhodujem o stratégii na zápasy, nastavujem tréning a komunikujem s hráčmi. Myslím si teda, že som iba tréner.“Mohlo by vás zaujímať

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Manchester United sa dohodol s 30-ročným nigérijským útočníkom a jeho materským klubom Shanghai Shenhua na predĺžení hosťovania do 31. januára 2021.

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Letné transferové okno je kľúčovým obdobím pre manažérov, ktorí chcú formovať svoje tímy. Ktoré kluby by potrebovali obmeniť alebo doplniť svoje kádre?

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.