Arsenal ponúkol 72 miliónov za Pepeho a Everton 55 miliónov za Zahu

Vedenie kanonierov je prekvapujúco favoritom na získanie obletovaného krídelníka Pepeho. Everton zameral svoju pozornosť na krídelníka orlov Zahu.

Arsenal ponúkol 72 miliónov za Pepeho a Everton 55 miliónov za Zahu

Nicolas Pepe z francúzskeho Lille sa mal stať posilou talianskeho Neapola, ale agent hráča sa nedohodol na podmienkach kontraktu.

Do hry tak v poslednej chvíli vstúpil Arsenal, ktorý je ochotný za hráča zaplatiť 72 miliónov libier, uviedol portál Sky v Taliansku.

Dohodu medzi Lille a Neapolom potvrdil v piatok aj prezident francúzskeho klubu Gerard Lopez, ale Arsenal ponúkol 24-ročnému hráčovi oveľa výhodnejšie podmienky ako Neapol.

Neapol ponúkol Pepemu ročný plat 3,6 milióna libier, ale reprezentant Pobrežia Slonoviny požadoval 4,5 milióna libier a túto čiastku sú ochotní kanonieri akceptovať.

„O hráča bol záujem z troch anglických klubov a niekoľkých tímov zo Španielska a Talianska,“ povedal v sobotu Lopez.

„Máme dobré vzťahu s viacerými z týchto klubov, ale teraz je všetko na rozhodnutí hráča. Pepe sa v pondelok vráti z dovolenky a v priebehu týždňa sa určite rozhodne o jeho ďalšej budúcnosti.“

A práve Pepe preferuje skôr pôsobenie v anglickej Premier League ako v talianskej Serie A.

24-ročný krídelník v minulej sezóne Ligue 1 zaznamenal 22 gólov a k tomu pridal ďalších 11 asistencií.

Arsenal mal pôvodne záujem o krídelníka Crystal Palace Wilfrieda Zahu, ale Lille požaduje nižšiu prvú splátku ako vedenie orlov.

Otvára sa tak cesta pre Everton, ktorý za Zahu spravil ponuku v hodnote 55 miliónov libier.

Zaha preferoval pôsobenie v Londýne a Arsenal je jeho obľúbeným klubom z detstva, ale teraz sa zdá, že jeho nové pôsobisko by mohlo byť v Liverpoole.

26-ročný hráč v minulej sezóne vsietil v Premier League 10 gólov, čo je jeho kariérne maximum.

Everton sa tiež zaujíma o útočníka Juventusu Moisea Keana. Manažér Marco Silva už počas tohto leta získal Andreho Gomesa z Barcelony a Fabiana Delpha z Manchesteru City.Mohlo by vás zaujímať

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Argentínsky manažér neustál zlý štart do novej sezóny a po piatich rokoch opúšťa severný Londýn. Nahradí ho bývalý manažér Chelsea a Manchesteru United Jose Mourinho, ktorý s kohútmi podpísal kontrakt do konca sezóny 2022/23.