Newcastle získal útočníka Joelintona za 40 miliónov libier

Straky príchodom 22-ročného brazílskeho zakončovateľa z Hoffenheimu dvojnásobne prekonali svoj klubový transferový rekord z januára.

Newcastle získal útočníka Joelintona za 40 miliónov libier

22-ročný Joelinton podpísal na St James' Park šesťročný kontrakt. Stal sa prvou posilou Steva Brucea, ktorý sa stal novým manažérom strák iba v stredu a na lavičke nahradil Rafaela Beniteza.

Joelinton prišiel do Hoffenheimu v júli 2015 z brazílskeho klubu Sport Recife. V nemeckom klube bol štyri sezóny, ale dve odohral na hosťovaní v rakúskom Rapide Viedeň.

Za Rapid odohral 79 zápasov s bilanciou 21 gólov a 9 asistencií, v Hoffenheime zaznamenal 11 gólov a 9 asistencií v 36 odohraných zápasoch. Sedem gólov vsietil v Bundeslige.

Newcastle prekonal svoj transferový rekord o 20 miliónov libier, keď doteraz najdrahšou posilou strák bol Paraguajčan Miguel Almiron, ktorý prišiel do klubu v januári z Atlanty United za 20 miliónov libier.

„Som šťastný, že som tu,“ povedal Joelinton, ktorý na St James' Park bude nosiť dres s číslom deväť. „Viem, že nosiť toto číslo je veľká zodpovednosť. V klube ho v minulosti mala na drese aj klubová legenda Alan Shearer. Som však pripravený.“

„Klub do mňa investoval veľké peniaze a chcem mu to splatiť svojimi výkonmi na ihrisku.“

„Chlapec má pred sebou vzrušujúce časy. Je to výnimočný mladý hráč a som rád, že sa nám ho podarilo získať. Má všetky atribúty moderného hráča. Je silný, atletický a má iba 22 rokov, čo je samozrejme veľká devíza do budúcnosti.“Mohlo by vás zaujímať

Jurgen Klopp: Opakovaný zápas so Shrewsbury odohrá juniorka

Jurgen Klopp: Opakovaný zápas so Shrewsbury odohrá juniorka

Nemecký manažér potvrdil, že opakovaný zápas štvrtého kola proti treťoligovému Shrewsbury odohrá tím U23 pod vedením Neila Critchleyho.

Premier League - zimné transferové okno 2020

Premier League - zimné transferové okno 2020

Zoznam všetkých prestupov a hosťovaní v kluboch anglickej najvyššej súťaže v zimnom prestupovom období 2020.

Christian Eriksen prestupuje do Interu Miláno za 20 miliónov eur

Christian Eriksen prestupuje do Interu Miláno za 20 miliónov eur

Tottenham sa dohodol s milánskym Interom na prestupe dánskeho reprezentanta do talianskeho klubu, uviedol portál Guardian.