Arsenal je presvedčený, že úspešne dotiahne príchody Tierneyho a Ceballosa

Vedenie Arsenalu je presvedčené, že na Emirates toto leto privedie záložníka Daniho Ceballosa a obrancu Kierana Tierneyho, uviedol reportér Sky Sports News Dharmesh Sheth.

Arsenal je presvedčený, že úspešne dotiahne príchody Tierneyho a Ceballosa

Celtic už za 22-ročného škótskeho ľavého obrancu Tierneyho odmietol dve ponuky Arsenalu. Najvyššia ponuka mala hodnotu 25 miliónov libier. Podľa manažéra Neila Lennona čaká škótsky majster na novú vylepšenú ponuku.

Vedenie škótskeho klubu nie je spokojné s navrhovaným spôsobom splátok a chce získať vyššiu čiastku hneď pri podpise kontraktu.

„Je tu veľká pravdepodobnosť, že Arsenal úspešne dotiahne príchod záložníka Realu Madrid Daniho Ceballosa i ľavého obrancu Celticu Kierana Tierneyho,“ povedal reportér Sky Sports News.

„Pri Škótovi pôjde o trvalý prestup a čaká sa na dohodu o spôsobe splácania. Ceballos má dlhodobý kontrakt v Reale Madrid a išlo by teda iba o hosťovanie, aby hráč získal viac hracieho času a svojimi výkonmi zaujal Zinedina Zidana.“

Manažér Celticu Lennon však zároveň uviedol, že škótsky šampión nepotrebuje toto leto predávať hráčov a Tierney napokon môže zostať v klube. Tierneyho porovnáva s Wan-Bissakom.

„Za Wan-Bissaku dostal Crystal Palace 50 miliónov libier, čo je naozaj veľa peňazí. Kieran je však oveľa skúsenejším hráčom a na kraji obrany toho už odohral veľa,“ povedal Lennon.

Arsenal sa zaujíma aj o krídelníka Palace Wilfrieda Zahu. Za hráča spravil ponuku 40 miliónov libier, ale orly očakávajú čiastku okolo 80 miliónov.

Zaha oznámil vedeniu orlov, že chce toto leto klub opustiť, ale keďže na Selhurst Park má platný kontrakt až do roku 2023, je veľmi málo pravdepodobné, že by ho klub pustil do iného klubu pod požadovanú čiastku.Mohlo by vás zaujímať

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Manchester United sa dohodol s 30-ročným nigérijským útočníkom a jeho materským klubom Shanghai Shenhua na predĺžení hosťovania do 31. januára 2021.

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Letné transferové okno je kľúčovým obdobím pre manažérov, ktorí chcú formovať svoje tímy. Ktoré kluby by potrebovali obmeniť alebo doplniť svoje kádre?

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.