Novým manažérom Newcastle sa stal Steve Bruce

Bývalý manažér Sunderlandu podpísal so strakami trojročný kontrakt.

Novým manažérom Newcastle sa stal Steve Bruce

58-ročný Bruce ešte v pondelok rezignoval na manažérsku pozíciu v klube Sheffield Wednesday, aby mohol rokovať s vedením Magpies.

Newcastle bol bez manažéra od konca júna, kedy z klubu odišiel Rafael Benitez, ktorému skončil platný kontrakt. Španielsky manažér sa vyjadril, že "s klubom nezdielal spoločnú víziu o budúcnosti".

Bruce sa narodil blízko Newcastle a v detstve bol fanúšikom Magpies.

„Je pred nami veľká výzva, ale spolu s realizačným tímom sme na to pripravení,“ povedal Bruce. „Je to klub môjho detstva i môjho otca, a tak je to veľmi špeciálny moment pre mňa i celú moju rodinu.“

Bruce bude mať v realizačnom tíme dvojicu Steve Agnew a Stephen Clemence, s ktorými spolupracoval už v predchádzajúcich kluboch.

Lee Charnley, výkonný riaditeľ v Newcastle United, povedal: „Steve vie, čo tento klub znamená pre našich fanúšikov a pre celý región. Do vedenia klubu dá celé svoje srdce i dušu, a my ho v tom budeme naplno podporovať.“

Newcastle je už desiatym klubom, ktorý bude Bruce viesť. A celkovo je to jeho jedenáste pôsobisko, keďže Wigan Athletic viedol dvakrát.

Bruce prevzal Sheffield Wednesday prvého februára, s tímom prehral iba v troch z 18 zápasov a v Championship s ním sezónu ukončil na dvanástej priečke.

Tu je niekoľko faktov o anglickom manažérovi:

Steve Bruce bol na lavičke klubov Premier League v 392 zápasoch, čo je siedme najvyššie číslo v histórii súťaže.

Bruce so svojim tímom zostúpil z Premier League dvakrát, v sezóne 2005/06 s Birminghamom City a v sezóne 2014/15 s Hull City.

Jeho najvyššie umiestnenie v Premier League bola desiata priečke s Birminghamom v sezóne 2003/04 i Sunderlandom v sezóne 2010/11.

Na druhej strane, Bruce dokázal postúpiť medzi elitu až štyrikrát (v sezónach 2001/02 a 2006/07 s Birminghamom a v sezónach 2012/13 a 2015/16 s Hull City). Niečo podobné dokázal iba manažér Neil Warnock.

Od sezóny 1998/99 - jeho prvej v pozícii manažéra - bol Bruce na lavičke anglických tímov v 798 zápasoch (vrátane play-off). Iba Neil Warnock má na konte viac zápasov (812).

Z 33 manažérov, ktorí viedli svoje tímy v Premier League v minimálne 200 alebo viac zápasoch, má Bruce víťazný pomer iba 28,1% (110 výhier v 392 zápasoch), čo je druhé najnižšie číslo hneď za Bryanom Robsonom (26,8%).


Značky
BruceNewcastle

Mohlo by vás zaujímať

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Manchester United sa dohodol s 30-ročným nigérijským útočníkom a jeho materským klubom Shanghai Shenhua na predĺžení hosťovania do 31. januára 2021.

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Letné transferové okno je kľúčovým obdobím pre manažérov, ktorí chcú formovať svoje tímy. Ktoré kluby by potrebovali obmeniť alebo doplniť svoje kádre?

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.