Novým manažérom Newcastle sa stal Steve Bruce

Bývalý manažér Sunderlandu podpísal so strakami trojročný kontrakt.

Novým manažérom Newcastle sa stal Steve Bruce

58-ročný Bruce ešte v pondelok rezignoval na manažérsku pozíciu v klube Sheffield Wednesday, aby mohol rokovať s vedením Magpies.

Newcastle bol bez manažéra od konca júna, kedy z klubu odišiel Rafael Benitez, ktorému skončil platný kontrakt. Španielsky manažér sa vyjadril, že "s klubom nezdielal spoločnú víziu o budúcnosti".

Bruce sa narodil blízko Newcastle a v detstve bol fanúšikom Magpies.

„Je pred nami veľká výzva, ale spolu s realizačným tímom sme na to pripravení,“ povedal Bruce. „Je to klub môjho detstva i môjho otca, a tak je to veľmi špeciálny moment pre mňa i celú moju rodinu.“

Bruce bude mať v realizačnom tíme dvojicu Steve Agnew a Stephen Clemence, s ktorými spolupracoval už v predchádzajúcich kluboch.

Lee Charnley, výkonný riaditeľ v Newcastle United, povedal: „Steve vie, čo tento klub znamená pre našich fanúšikov a pre celý región. Do vedenia klubu dá celé svoje srdce i dušu, a my ho v tom budeme naplno podporovať.“

Newcastle je už desiatym klubom, ktorý bude Bruce viesť. A celkovo je to jeho jedenáste pôsobisko, keďže Wigan Athletic viedol dvakrát.

Bruce prevzal Sheffield Wednesday prvého februára, s tímom prehral iba v troch z 18 zápasov a v Championship s ním sezónu ukončil na dvanástej priečke.

Tu je niekoľko faktov o anglickom manažérovi:

Steve Bruce bol na lavičke klubov Premier League v 392 zápasoch, čo je siedme najvyššie číslo v histórii súťaže.

Bruce so svojim tímom zostúpil z Premier League dvakrát, v sezóne 2005/06 s Birminghamom City a v sezóne 2014/15 s Hull City.

Jeho najvyššie umiestnenie v Premier League bola desiata priečke s Birminghamom v sezóne 2003/04 i Sunderlandom v sezóne 2010/11.

Na druhej strane, Bruce dokázal postúpiť medzi elitu až štyrikrát (v sezónach 2001/02 a 2006/07 s Birminghamom a v sezónach 2012/13 a 2015/16 s Hull City). Niečo podobné dokázal iba manažér Neil Warnock.

Od sezóny 1998/99 - jeho prvej v pozícii manažéra - bol Bruce na lavičke anglických tímov v 798 zápasoch (vrátane play-off). Iba Neil Warnock má na konte viac zápasov (812).

Z 33 manažérov, ktorí viedli svoje tímy v Premier League v minimálne 200 alebo viac zápasoch, má Bruce víťazný pomer iba 28,1% (110 výhier v 392 zápasoch), čo je druhé najnižšie číslo hneď za Bryanom Robsonom (26,8%).


Značky
BruceNewcastle

Mohlo by vás zaujímať

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Portál Sky Sports sa pozrel na úspešnosť anglických klubov, aby zistil, ktoré mesto či kraj je kráľovstvom anglického futbalu.

Poznáme detailný program Premier League na november

Poznáme detailný program Premier League na november

Najväčším šlágrom bude zápas medzi Liverpoolom a Manchesterom City na Anfielde, ktorý sa odohrá v nedeľu 10. novembra podvečer.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.