Premier League a prestupové novinky: Lukaku, Alderweireld, Koscielny, Ceballos, Haller, Crouch

Aktuálne prestupové novinky z anglickej Premier League.

Premier League a prestupové novinky: Lukaku, Alderweireld, Koscielny, Ceballos, Haller, Crouch

Inter Miláno začal oficiálne rokovať s Manchesterom United ohľadom prestupu útočníka Romela Lukaka do Talianska. Športový riaditeľ klubu Piero Ausilio sa stretol so zástupcami diablov, aby získal belgického zakončovateľa, ktorého ho chce mať v klube nový manažér Antonio Conte. United požadujú za hráča priamu platbu vo výške 75 miliónov libier.

Tottenham rokuje s AS Rím ohľadom prestupu Tobyho Alderweirelda do talianskeho klubu. Belgičan môže severolondýnsky klub opustiť za čiastku 25 miliónov libier, ktorú má v kontrakte v rámci uvoľňovacej klauzuly.

Arsenal je ochotný pustiť Laurenta Koscielneho z klubu, ak nový záujemca o jeho služby uhradí čiastku 9 miliónov libier. Záujem o 33-ročného obrancu prejavili francúzske kluby Lyon, Rennes a Bordeaux.

Oba kluby zo severu Londýna Tottenham a Arsenal chcú do tímu získať 22-ročného stredného záložníka Daniho Ceballosa z Realu Madrid, ktorý sa nedostal do nominácie na predsezónne turné v USA. Španielsky reprezentant do 21 rokov preferuje hosťovanie pred trvalým prestupom.

Fulham a Liverpool sa nevedia dohodnúť na kompenzačnej čiastke za mladíka Harveyho Elliotta a tak sumu bude musieť určiť tribunál Premier League. Elliott chce podpísať juniorský kontrakt s Liverpoolom po tom, čo odmietol predĺženie zmluvy na Craven Cottage.

West Ham sa rozhodol loviť útočníka v nemeckých vodách. Po tom, čo sa nedohodol s Celtou Vigo na prestupe Maxiho Gomeza, obrátil svoju pozornosť na 25-ročného útočníka Frankfurtu Sebastiena Hallera. Ten v minulej sezóne vsietil 15 gólov v Bundeslige a ďalších 5 v Európskej lige. Nemecký klub chce za hráča minimálne 40 miliónov libier.

Aston Villa je blízko získania 21-ročného záložníka Douglasa Luiza z Manchesteru City, ktorý v ostatných dvoch sezónach hosťoval v Girone. Villans za hráča zaplatia 15 miliónov libier. Do Villa Parku by sa mal sťahovať aj stredný obranca francúzskeho Reimsu Bjorn Engels.

Watford rokuje s Rennes ohľadom prestupu krídelníka Ismaila Sarra. V prípade dohody by určite išlo o nový klubový prestupový rekord sršňov, ktorým je aktuálne 18 miliónov libier za Andreho Graya z Burnley. Watford má tiež stále záujem aj o krídelníka Nice Allana Saint-Maximina.

Wolverhampton pošle útočníka Ivana Cavaleira na ročné hosťovanie do druholigového Fulhamu. Chalupári získajú aj prednostné právo na trvalý prestup hráča. Krídelník v minulej sezóne nastúpil za vlkov v Premier League v 23 zápasoch.

Peter Crouch ukončil vo veku 38 rokov svoju bohatú kariéru. V Premier League odohral 468 zápasov za sedem rôznych klubov a v nich vsietil 108 gólov. V drese anglickej reprezentácie nastúpil v 42 stretnutiach s bilanciou 22 gólov. Počas svojej kariéry strelil 53 gólov hlavičkou, čo je najviac zo všetkých hráčov v histórii Premier League.Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.