Bieda londýnskeho Arsenalu - stále bez posíl a so štrajkujúcim kapitánom

Arsenal zatiaľ nezískal v letnom transferovom okne žiadnu posilu a kapitán Koscielny odmietol vycestovať na americké predsezónne turné. Frustrácia na severe Londýna pokračuje...

Bieda londýnskeho Arsenalu - stále bez posíl a so štrajkujúcim kapitánom

Na konci minulej sezóny Arsenal s Koscielnym rokoval o predĺžení kontraktu, ale všetko sa skončilo po tom, čo Chelsea zdolala Arsenal vo finále Európskej ligy. A práve tento okamih môžeme označiť za bod zlomu, ktorý naštartoval problémy severolondýnskeho celku.

Ďalšia sezóna bez Ligy majstrov je pre Arsenal veľkou trhlinou v plánoch i možnostiach príchodu nových posíl a frustráciu z aktuálnej situácie v klube neskrývajú ani existujúci hráči, vrátane Koscielneho.

33-ročný obranca sa vrátil do kádra v decembri po zranení achilovky, ale podľa neho klub aktuálne stagnuje a nie je tu žiaden náznak napredovania.

Koscielny optimisticky veril, že kvalifikácia do Champions League zlepší podmienky v klube, ale to sa nenaplnilo a tak sa chce vrátiť späť do rodného Francúzska.

Po letnej dovolenke informoval Arsenal, že chce z klubu odísť a veril, že po deviatich odohraných sezónach v londýnskom klube mu vedenie nebude robiť žiadne problémy.

Arsenal však jeho požiadavku zamietol a vyjadril sa, že s Koscielnym sa počíta ako s dôležitou súčasťou kádra pre nasledujúcu sezónu.

Unai Emery bol spokojný s výkonmi Francúza v sezóne 2018/19 a problémy v strede obrany by sa jeho odchodom z tímu ešte viac prehĺbili.

Koscielny bude môcť za rok z klubu odísť ako voľný hráč, s tým však vedenie kanonierov zjavne počíta.

Hráč verí, že Arsenal za neho dostal "akceptovateľnú" ponuku. Niektoré zdroje však tvrdia, že na stole nie je žiadna ponuka.

A tak sa situácia vyhrotila a Koscielny v stredu ráno Emerymu oznámil, že do USA s tímom nevycestuje. Španiel samozrejme zúril.

Futbalový riaditeľ Raul Sanllehi neskôr poslal Koscielnemu správu, že je sklamaný z jeho správania a zároveň to klub považuje za porušenie kontraktu.

Koscielny však trvá na svojom rozhodnutí a aktuálne trénuje v tréningovom centre London Colney spoločne s hráčmi, ktorí sa nedostali do Emeryho výberu. Zároveň bude čeliť disciplinárnemu trestu.

Situácia okolo Koscielneho iba podčiarkuje nie príliš dobrú atmosféru na severe Londýna. Klubu sa nedarí získať hráčov. Potenciálne posily buď nechcú hrať v klube, ktorý bude hrať iba Európsku ligu alebo si ich kanonieri jednoducho nemôžu dovoliť.

Nie je sa čo čudovať, rozpočet klubu pre letné posily je podľa anglických médií 40 miliónov libier.

Teraz sa hovorí o príchode obrancu Williama Salibu zo Saint-Etienne za 30 čiastku miliónov eur. 18-ročný hráč sa však má okamžite vrátiť do francúzskeho klubu na hosťovanie do konca sezóny 2019/20.

Rob Holding sa zotavuje zo zranenia kolena a Konstantinos Mavropanos ešte nemá dostatočné skúsenosti (a niektorí pochybujú aj jeho kvalite), aby pravidelne hrával v strede obrannej formácie.

Navyše Arsenal by sa rád zbavil Shkodrana Mustafiho, ale Nemec má platný kontrakt do roku 2021 a nemá záujem klub opustiť.Mohlo by vás zaujímať

Pred šlágrom 16. kola Premier League: Manchester City - Manchester United

Pred šlágrom 16. kola Premier League: Manchester City - Manchester United

V sobotu večer nás čaká ďalšie manchesterské derby, jednoznačným favoritom sú v domácom prostredí opäť belasí.

Ktorí hráči by v januári mohli posilniť londýnsku Chelsea?

Ktorí hráči by v januári mohli posilniť londýnsku Chelsea?

Športový arbitrážny súd zrušil januárový zákaz prestupov londýnskeho klubu a medzi možnými posilami modrých sa spomínajú mená ako Ben Chilwell, Jadon Sancho či Wilfried Zaha.

Brendan Rodgers podpísal nový dlhodobý kontrakt s Leicesterom

Brendan Rodgers podpísal nový dlhodobý kontrakt s Leicesterom

Brendan Rodgers ukončil špekulácie ohľadom jeho možného odchodu do londýnskeho Arsenalu. S líškami podpísal nový 5,5-ročný kontrakt a na King Power Stadium by tak mal zotrvať až do leta 2025.