Manchester United plánuje ponuku 72 miliónov libier za Milinkovic-Savica

Manchester United plánuje ponuku 72 miliónov libier za Milinkovic-Savica

Diabli okrem záložníka Lazia tiež obnovili svoj záujem o obrancu Fiorentiny Nikolu Milenkovica, uviedol portál Sky v Taliansku.

Prezident Lazia Claudio Lotito chce za 24-ročného srbského záložníka čiastku 90 miliónov libier a nemá v úmysle ísť pod túto sumu.

Milinkovic-Savic, ktorý s talianskym klubom predĺžil kontrakt iba v októbri, by rád prestúpil do iného klubu, ale nebude žiadať vedenie Lazia o uvoľnenie a je pripravený zostať v Ríme ďalšiu sezónu.

United majú záujem o služby Milinkovic-Savica už dlhší čas, keď ho v októbri 2018 bol osobne sledovať bývalý manažér diablov Jose Mourinho počas zápasu medzi Srbskom a Čiernou Horou.

Milinkovic-Savic prišiel do Lazia v júli 2014 z belgického Genku a zaznamenal 31 gólov v 138 odohraných zápasoch.

United by počas tohto leta chceli získať minimálne jednoho stredného záložníka. Záujem už prejavili aj o Bruna Fernandesa zo Sportingu Lisabon, Seana Longstaffa z Newcastle a Maria Leminu zo Southamptonu.

United a Newcastle minulý týždeň rokovali na najvyššej úrovni o možnosti prestupu Longstaffa na Old Trafford, ale žiadnu oficiálnu ponuku zatiaľ United strakám nepredložili.

Z klubu by chcel už počas tohto leta odísť Paul Pogba, ale Ole Gunnar Solskjaer sa vyjadril, že United určite nikto nebude tlačiť do predaja hráča a samotný klub sa rozhodne, či hráča pustí do iného tímu.

Francúz sa vyjadril, že po troch rokoch na Old Trafford hľadá "novú výzvu" a jeho agent Mino Raiola povedal pre denník The Times, že pre svojho klienta už hľadá nové miesto.

United tiež obnovil svoj záujem o obrancu Fiorentiny Nikolu Milenkovica.

Mourinho plánoval získať 21-ročného hráča počas minulého januára, v decembri však klub portugalského manažéra vyhodil.

Vysoko hodnotený Milenkovic však tiež nebude lacnou záležitosťou. Predseda Fiorentiny Mario Cognigni v septembri uviedol, že taliansky klub počas minulého leta odmietol za srbského hráča ponuky vo výške 36 miliónov libier.

Milenkovic je 195 centimetrov vysoký obranca, ktorý dokáže zahrať v strede i na pravej strane obrannej formácie. Do Fiorentiny prišiel v roku 2017 z Partizanu Belehrad za čiastku okolo 4,5 milióna libier. Jeho kontrakt je platný do júna 2022.

Solskjaer zúfalo hľadá kvalitného stredného obrancu a diabli ponúkli Leicesteru čiastku 70 miliónov libier za reprezentačného obrancu Harryho Maguirea.

Zdroj blízky United tvrdí, že vedenie diablov to ešte so získaním Maguirea nevzdalo a rokovania majú pokračovať aj tento týždeň.


Zdieľanie článku

Komentáre