Liverpool je favoritom na získanie rekordéra Harveyho Elliotta

Liverpool by už čoskoro mohol získať žiadaného 16-ročného tínedžera Fulhamu Harveyho Elliotta, uviedol portál Sky Sports.

Liverpool je favoritom na získanie rekordéra Harveyho Elliotta

Elliott je aktuálne najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil na stretnutie v Premier League. Zaujíma sa o neho aj viacero európskych veľkoklubov, vrátane Barcelony, Realu Madrid, parížskeho Saint-Germain či nemeckého klubu RB Leipzig.

Hráč však má záujem o podpísanie kontraktu s víťazom Ligy majstrov Liverpoolom.

Záložníkovi v júni skončil juniorský kontrakt na Craven Cottage a Elliott odmietol s chalupármi podpísať jeho predĺženie.

Elliott by mal začať trénovať priamo s prvým tímom Liverpoolu, hoci pravidlá FA hovoria, že hráči pod 17 rokov nemôžu s klubmi podpisovať profesionálne kontrakty.

Liverpool sa ešte musí s Fulhamom dohodnúť na finančnej kompenzácii, keďže ide o vysoko hodnoteného anglického reprezentanta do 17 rokov.

V prvom tíme Fulhamu debutoval vo veku iba 15 rokov počas minulého septembra v Carabao Cup-e. V máji sa stal najmladším hráčom v histórii Premier League, keď pri prehre s Wolves 0:1 nastúpil na ihrisko vo veku 16 rokov a 30 dní.

Manažér Fulhamu Scott Parker, pod ktorého vedením Elliott v Premier League v minulej sezóne debutoval, hráča označil ako 'neskutočný talent'.

Reportér Sky Sports News Vinny O'Connor si myslí, že tento prestup iba podčiarkuje, že Liverpool sa dal aktuálne na cestu rozvoja mladých talentov.

„Keď prišiel do tímu obranca Sepp van den Berg, jeho rozvoj sa porovnával s napredovaním Joea Gomeza. Teraz tento trend môžeme sledovať naprieč celým kádrom,“ povedal O'Connor.

„Marko Grujic prišiel ako 19-ročný a úspešne hosťoval v Cardiffe i nemeckej Herthe Berlín. Liverpool s ním od sezóny 2020/21 počíta do stredu zálohy.“

„Teraz k červeným prichádza dvojica Harvey Elliott a Van den Berg, ktorých chcelo získať viacero klubov zvučných mien, ale oni si zvolili Liverpool. Ďalej je tu Rhian Brewster, ktorý už mohol hrať za áčko v nejakom inom klube, ale verí Kloppovi, ktorý mu sľúbil, že nájde pre neho cestu do prvého tímu.“

„Práca s mladými hráčmi nie je pre Liverpool nič nové. Už Rafa Benitez chcel do prvého tímu vytiahnuť niekoľko hráčov akadémie, ale až teraz táto stratégia dostala zelenú na sto percent.“Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.