Leicester získal Tielemansa za klubový rekord 40 miliónov libier

Leicester City potvrdil, že získal záložníka Youriho Tielemansa z klubu AS Monaco za klubovú rekordnú čiastku 40 miliónov libier. Hráč s líškami podpísal štvorročný kontrakt.

Leicester získal Tielemansa za klubový rekord 40 miliónov libier

Youri Tielemans už na King Power Stadium hosťoval v druhej polovici predchádzajúcej sezóny. Celkovo nastúpil v 13 zápasoch, v ktorých zaznamenal 3 góly a 4 asistencie.

Svojimi výkonmi v drese líšok upútal pozornosť viacerých top klubov z Premier League i Európy, ale Leicester si ho napokon dokázal udržať v kádri. Pre manažéra Brendana Rodgersa bolo udržanie Tielemansa v kádri prioritou číslo jeden počas letného transferového obdobia.

Samotný Tielemans sa tiež chcel do Leicesteru vrátiť a to aj napriek tomu, že bol v hľadáčiku Manchesteru United.

„Som naozaj rád, že Youri sa rozhodol pokračovať v Leicesteri,“ povedal Rodgers. „Náš klub zažíva extrémne vzrušujúce obdobie a dokáže do kádra priviesť hráčov Youriho kvalít. Aj to poukazuje na náš hlad po úspechoch.“

„Youri v minulej sezóne perfektne zapadol do zostavy. Ukázal, že sa vie presadť v náročnej súťaži akou je Premier League a je ďalšou skvelou posilou, ktorá výborne zapadne do skupiny mladých talentovaných v Leicester City.“

22-ročný záložník je treťou letnou posilou Brendana Rodgersa. Pred ním už do tímu prišli krajný obranca James Justin z Luton Town a útočník Ayoze Perez z Newcastle.

Belgický reprezentant sa ihneď pripojí ku kádru, ktorý je aktuálne na predsezónnej príprave vo Francúzsku.


Aj Aston Villa získal novú posilu. Obranca Tyrone Mings skompletizoval svoj prestup k Villans z Bournemouthu za čiastku 20 miliónov libier.

Celková čiastka sa na bonusoch podľa výkonov hráča môže navýšiť o ďalších 5 miliónov libier. Mings, ktorý v klube už hosťoval v druhej polovici sezóny 2018/19, sa stal už šiestou posilou nováčika súťaže.

26-ročný hráč zohrával kľúčovú rolu pri návrate Villans do Premier League, keď celkovo nastúpil v 18 stretnutiach.

„Sme veľmi radi, že Tyrone je späť v Aston Ville,“ povedal manažér Dean Smith.

„Každý musel vidieť ideálne spojenie medzi ním a klubom a preto je skvelou správou, že budeme môcť spolupracovať aj v Premier League.“

„Bude kľúčovou súčasťou kádra pre novú sezónu a teším sa na prácu s ním i jeho ďalšie napredovanie.“

Mings sa pripojí ku kádru Villans na predsezónnom turné v USA.Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.