West Ham: Arnautovic odchádza, nahradí ho zrejme Gomez

30-ročný rakúsky reprezentant Marko Arnautovic odchádza do čínskeho klubu Shanghai SIPG a nahradiť by ho mal Maxi Gomez zo španielskej Celta Vigo.

West Ham: Arnautovic odchádza, nahradí ho zrejme Gomez

Klub z Londýna sa minulý týždeň vyjadril, že akceptuje "otrasnú" ponuku z Číny vo výške 25 miliónov libier, pretože každý v klube chce, aby Arnautovic z klubu čo najskôr odišiel. Vedenie klubu nahnevali hlavne komentáre jeho brata a agenta v jednej osobe, ktorý sa vyjadril, že klub hráča iba využíva.

Rakúšan prišiel na London Stadium v júli 2017 zo Stoke City za 22,3 milióna eur a v drese kladivárov zaznamenal 21 gólov v 59 zápasoch Premier League.

Už počas januárového prestupového okna sa však snažil z klubu odísť, keď ho oslovilo niekoľko lukratívnych ponúk z Číny.

Klub mu odchod v januári neumožnil a tak Arnautovic podpísal nový kontrakt s 20-percentným navýšením mesačnej mzdy (120 tisíc libier za týždeň). V kontrakte mal uvoľňovaciu klauzulu vo výške 40 miliónov libierm, ktorá však expirovala 14. júna.

West Ham bude ešte musieť 20 percent z celkovej prestupovej čiastky (5 miliónov libier) poslať na účet hrnčiarov zo Stoke City, ktorý mali v kontrakte klauzulu o ďalšom predaji hráča.

Arnautovica zrejme v klube nahradí útočník Celty Vigo Maxi Gomez. West Ham súhlasí s prestupovou čiastkou 50 miliónov eur, ktorú má Gomez v kontrakte vo forme uvoľňovacej klauzuly.

Kladivári ale chcú hráča získať vo forme splátok a preto musia so španielskym klubom ďalej rokovať.

22-ročný útočník prišiel ku Célticos v júli 2017 z uruguajského klubu Defensor za 4 milióny eur a celkovo za Celtu odohral 75 zápasov s bilanciou 31 gólov a 10 asistencií.

V drese urugajskej reprezentácie odohral 12 zápasov s dvoma strelenými gólmi.

O hráča sa zaujímala aj Valencia, ktorá však za hráča ponúkla iba polovičnú čiastku ako West Ham. Navyše samotný hráča preferuje prestup do anglickej Premier League.Mohlo by vás zaujímať

Manchester City zvažuje angažovanie jednoho z dvojice obrancov Evans alebo Soyuncu

Manchester City zvažuje angažovanie jednoho z dvojice obrancov Evans alebo Soyuncu

Dvojica stredných obrancov Leicesteru Jonny Evans a Caglar Soyuncu je v hľadáčiku manažéra belasých Pepa Guardiolu, uviedol portál Sky Sports.

Nemanja Matic v januári pravdepodobne opustí káder Manchesteru United

Nemanja Matic v januári pravdepodobne opustí káder Manchesteru United

Srbský reprezentant toho v tejto sezóne za United veľa nenahral. Ole Gunnar Solskjaer na jeho pozícii preferuje iných hráčov a navyše sa Srb trápil so zranením. Preto by už v januári mohol putovať do Serie A.

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.