Frank Lampard je novým manažérom londýnskej Chelsea

41-ročný Lampard odchádza z Derby County a preberá klub, v ktorom ako hráč veľmi úspešne pôsobil dlhých 13 rokov.

Frank Lampard je novým manažérom londýnskej Chelsea

Stal sa tak nástupcom Maurizia Sarriho, ktorý Stamford Bridge opustil v júni, aby sa stal manažérom talianskeho šampióna Juventusu.

Lampard v minulej sezóne, ktorá bola vôbec jeho prvou na manažérskom poste, priviedol Derby až do finále play-off Championship, v ktorom napokon jeho tím nestačil na Aston Villu.

Bývalý anglický reprezentant odohral ako hráč v modrom drese celkovo 640 zápasov vo všetkých súťažiach a získal s modrými 11 veľkých triumfov. S 209 gólmi je historicky najlepším strelcom klubu.

Chelsea preberá v čase, keď klub nemôže pre trest registrovať v letnom ani v zimnom transferovom období nových hráčov. Klub sa ešte proti rozhodnutiu FIFA odvolal na arbitrážnom súde pre šport.

„Som nesmierne hrdý na to, že sa vraciam do Chelsea ako manažér,“ povedal Lampard po podpise trojročného kontraktu.

„Každý vie, ako veľmi milujem tento klub. Teraz sa už naplno sústredím na moju novú prácu a spoločne začneme prípravu na nasledujúcu sezónu.“

„Som pripravený na tvrdú prácu a chcem do klubu priniesť ďalšie úspechy.“

Rozhodnutie prichádza deväť dní po tom, čo Derby povolilo Lampardovi rokovania s vedením západolondýnskeho klubu a 18 dní po odchode Sarriho z klubu.

Lampard je už desiatym trvalým manažérom Chelsea pod vedením majiteľa Romana Abramoviča, ktorý klub zakúpil v roku 2003.

Riaditeľka modrých Marina Granovskaia sa vyjadrila, že Lampard je "jeden z najtalentovanejších mladých manažérov vo svete futbalu".

Na Stamford Bridge prichádza aj Lampardov realizačný tím z Derby - asistent manažéra Jody Morris a tréner prvého tímu Chris Jones. Novým technickým riaditeľom klubu sa ešte minulý mesiac stal bývalý gólman modrých Petr Čech.


Značky
ChelseaLampard

Mohlo by vás zaujímať

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Predseda Spurs Daniel Levy a manažér Jose Mourinho spojili sily. V stávke je veľa a riziko je vysoké. Oplatí sa táto spolupráca?

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.