Man City zaplatilo 70 miliónov eur za Rodriho, do klubu sa vracia Angelino

Anglický majster uhradil za Rodriho čiastku, ktorú mal španielsky hráč v uvoľňovacej klauzule v kontrakte s Atleticom Madrid.

Man City zaplatilo 70 miliónov eur za Rodriho, do klubu sa vracia Angelino

23-ročný defenzívny záložník, ktorý do Madridu prišiel iba počas minulého leta z Villarrealu, sa tak stal prvou významnou posilou Pepa Guardiolu v letnom transferovom okne.

Manchester City musel o hráča zabojovať, keďže záujem mal aj mníchovský Bayern. V kádri belasých by mal Rodri postupne nahradiť 34-ročného Brazílčana Fernandinha.

Rodri sa stal najdrahším hráčom v prestupovej histórii City a na Etihad bude nosiť dres s číslom 16. Doterajším rekordom bol príchod Riyada Mahreza z Leicesteru počas minulého leta.

Hráč už v júni informoval vedenie Atletica, že chce z klubu odísť, aj keď manažér Diego Simeone si chcel hráča v kádri udržať.

Futbalový riaditeľ Citizens Txiki Begiristain však spravil z Rodriho prestupový cieľ číslo jeden tohto leta a napokon aj hráča získal.

Rodri (celým menom Rodrigo Hernández Cascant) odohral v minulej sezóne v drese Atletica 47 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 3 góly a 1 asistencia.

V drese španielskej reprezentácie debutoval v marci 2018 a celkovo má na konte 7 reprezentačných štartov.


Do manchesterského klubu sa tiež vracia 22-ročný španielsky ľavý obranca Angelino, ktorý z klubu odišiel v júli 2018 do holandského PSV Eindhoven za čiastku 5,5 milióna eur.

City však malo v kontrakte s PSV klauzulu, že hráča môže odkúpiť z holandského klubu späť a k tomu prišlo práve včera, kedy vedenie belasých zaplatilo za návrat Angelina na Etihad čiastku 5,9 milióna eur.

V drese PSV odohral výbornú sezónu, v ktorej nastúpil v 43 zápasoch vo všetkých súťažiach s bilanciou 1 gól a 12 asistencií.

Španiel v minulosti strávil na Etihad celkovo šesť rokov, ale šancu nedostal ani v jednom zápase Premier League. Celkovo si v prvom tímom zahral iba v troch zápasoch (97 minút).

Teraz podpísal so City nový štvorročný kontrakt do júna 2023 a na ľavej strane obrany zabojuje o miesto s dvojicou Oleksandr Zinchenko a Benjamin Mendy.Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.