Arsenal ponúkol za Wilfrieda Zahu čiastku 40 miliónov libier

Arsenal spravil ponuku vo výške 40 miliónov libier za 26-ročného útočníka Crystal Palace Wilfrieda Zahu.

Arsenal ponúkol za Wilfrieda Zahu čiastku 40 miliónov libier

Hráč bol počas tohto leta často spájaný s prestupom ku kanonierom, keďže chce zostať v Londýne a zároveň si zahrať v európskych pohároch.

Palace však pred pár dňami predali obrancu Aarona Wan-Bissaku do Manchesteru United za 50 miliónov libier a Zahu nechcú pustiť z klubu. Cenia si ho na 80 miliónov libier, čo je polovičná ponuka akú predostrel Arsenal.

Ďalším faktorom je, že z celkovej prestupovej čiastky získa Manchester United 25 percent, keďže Zaha prišiel do Palace v roku 2015 práve z Old Trafford.

Zaha bol ako mladík fanúšikom Arsenalu a jeho brat Judicael pre Sky Sports News povedal, že prestup na Emirates by bol pre neho splneným snom.

„Wilfried vždy podržal Crystal Palace a fanúšikovia si ho za to vážia. Snom môjho brata je však hrať v drese Arsenalu.“

„Wilfried výrazne pomohol Palace k udržaniu v Premier League a preto verím, že orly mu nebudú brániť v prestupe do Arsenalu. Mohol by si tak zahrať európske poháre za tím, ktorému fandil už ako dieťa.“

Bývalý záložník Arsenalu Ray Parlour si však nemyslí, že Zaha by mal byť pre kanonierov transferovou prioritou. A to aj napriek jeho nesporným kvalitám.

„Bola by to pre Arsenal dobrá posila, ale všetko závisí od transferovej čiastky,“ povedal pre Sky Sports News.

„Celkové náklady by mohli byť až 100 miliónov libier a to je za jednoho hráča obrovská čiastka.“

„Arsenal by mal svoju pozornosť zamerať skôr na posilnenie defenzívy.“

„Všetko závisí na letnom prestupovom rozpočte klubu. Uvidíme, čo sa stane. Určite však ide o veľmi dobrého hráča s veľkou kvalitou.“Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.