Potvrdené prestupy v Premier League: Kovacic, Adams, Ings, Targett, Dawson

Počas prvého júlového dňa bol najaktívnejším klubom Southampton, ktorý do klubu získal až dvoch útočníkov. Londýnska Chelsea zrealizovala trvalý prestup Kovacica.

Potvrdené prestupy v Premier League: Kovacic, Adams, Ings, Targett, Dawson

Chelsea získala z Realu Madrid 25-ročného chorvátskeho záložníka Matea Kovacica za čiastku 45 miliónov eur. Hráč s klubom podpísal päťročný kontrakt.

Kovacic už na Stamford Bridge hosťoval počas sezóny 2018/19, v ktorej v modrom drese odohral 51 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou dve asistencie.

„Hosťovanie v Chelsea som si naozaj užil, cítim sa v klube dobre a mám rád Londýn a Premier League. Som veľmi šťastný, že do Chelsea prestupujem na trvalo,“ povedal Kovacic.

„Prežili sme úspešný rok, zvíťazili sme v Európskej lige a verím, že na tento úspech nadviažeme aj v nasledujúcich sezónach.“

Úspešný bol počas prvého júlového dňa aj Southampton, ktorý do klubu priviedol hneď dvoch útočníkov.

Tým prvým je 26-ročný Danny Ings, ktorý v klube už hosťoval v predchádzajúcej sezóne.

Teraz svätci získali útočníka z Liverpoolu na trvalý prestup za čiastku 20,1 miliónov eur. Červení môžu získať ďalších 2,2 miliónov eur na bonusoch podľa výkonov hráča. Dvadsať percent z prestupovej čiastky získa Burnley, z ktorého Ings do Liverpoolu prestupoval.

Ings, ktorý v minulej sezóne vsietil sedem gólov v 24 stretnutiach, podpísal so svätcami trojročný kontrakt.
Southampton získal aj ďalšieho anglického útočníka, 22-ročného Che Adamsa z druholigového Birminghamu za čiastku 16,7 milióna eur. Tím Ralpha Hasenhuttla podpísal s hráčom päťročný kontrakt.

Adams odohral na St Andrew's tri roky s bilanciou 123 zápasov a 38 gólov. V sezóne 2018/19 dokázal v Championship nastrielať 22 gólov a dostal sa do najlepšej jedenástky sezóny.

Klub z južného Anglicka z kádra pustil 23-ročného ľavého obrancu Matta Targetta, ktorý prestúpil do Aston Villy za 15,6 milióna eur.

Targett opúšťa Southampton po 15 rokoch a stal sa posilou Villans, ktorí sa v máji vrátili do Premier League víťazstvom nad Derby County v play-off Championship.

Angličan odohral v minulej sezóne v drese svätcov iba 21 zápasov.

Posilnili sa aj sršne z Watfordu, ktoré získali obrancu Craiga Dawsona z West Bromwichu Albion za čiastku 6,1 milióna eur.

Skúsený 29-ročný stredný obranca podpísal so sršňami štvorročný kontrakt.

Bývalý reprezentant Anglicka do 21 rokov odohral v minulej sezóne v drese Baggies 45 zápasov.Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.