Potvrdené prestupy v Premier League: Kovacic, Adams, Ings, Targett, Dawson

Počas prvého júlového dňa bol najaktívnejším klubom Southampton, ktorý do klubu získal až dvoch útočníkov. Londýnska Chelsea zrealizovala trvalý prestup Kovacica.

Potvrdené prestupy v Premier League: Kovacic, Adams, Ings, Targett, Dawson

Chelsea získala z Realu Madrid 25-ročného chorvátskeho záložníka Matea Kovacica za čiastku 45 miliónov eur. Hráč s klubom podpísal päťročný kontrakt.

Kovacic už na Stamford Bridge hosťoval počas sezóny 2018/19, v ktorej v modrom drese odohral 51 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou dve asistencie.

„Hosťovanie v Chelsea som si naozaj užil, cítim sa v klube dobre a mám rád Londýn a Premier League. Som veľmi šťastný, že do Chelsea prestupujem na trvalo,“ povedal Kovacic.

„Prežili sme úspešný rok, zvíťazili sme v Európskej lige a verím, že na tento úspech nadviažeme aj v nasledujúcich sezónach.“

Úspešný bol počas prvého júlového dňa aj Southampton, ktorý do klubu priviedol hneď dvoch útočníkov.

Tým prvým je 26-ročný Danny Ings, ktorý v klube už hosťoval v predchádzajúcej sezóne.

Teraz svätci získali útočníka z Liverpoolu na trvalý prestup za čiastku 20,1 miliónov eur. Červení môžu získať ďalších 2,2 miliónov eur na bonusoch podľa výkonov hráča. Dvadsať percent z prestupovej čiastky získa Burnley, z ktorého Ings do Liverpoolu prestupoval.

Ings, ktorý v minulej sezóne vsietil sedem gólov v 24 stretnutiach, podpísal so svätcami trojročný kontrakt.
Southampton získal aj ďalšieho anglického útočníka, 22-ročného Che Adamsa z druholigového Birminghamu za čiastku 16,7 milióna eur. Tím Ralpha Hasenhuttla podpísal s hráčom päťročný kontrakt.

Adams odohral na St Andrew's tri roky s bilanciou 123 zápasov a 38 gólov. V sezóne 2018/19 dokázal v Championship nastrielať 22 gólov a dostal sa do najlepšej jedenástky sezóny.

Klub z južného Anglicka z kádra pustil 23-ročného ľavého obrancu Matta Targetta, ktorý prestúpil do Aston Villy za 15,6 milióna eur.

Targett opúšťa Southampton po 15 rokoch a stal sa posilou Villans, ktorí sa v máji vrátili do Premier League víťazstvom nad Derby County v play-off Championship.

Angličan odohral v minulej sezóne v drese svätcov iba 21 zápasov.

Posilnili sa aj sršne z Watfordu, ktoré získali obrancu Craiga Dawsona z West Bromwichu Albion za čiastku 6,1 milióna eur.

Skúsený 29-ročný stredný obranca podpísal so sršňami štvorročný kontrakt.

Bývalý reprezentant Anglicka do 21 rokov odohral v minulej sezóne v drese Baggies 45 zápasov.Mohlo by vás zaujímať

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Portál Sky Sports sa pozrel na úspešnosť anglických klubov, aby zistil, ktoré mesto či kraj je kráľovstvom anglického futbalu.

Poznáme detailný program Premier League na november

Poznáme detailný program Premier League na november

Najväčším šlágrom bude zápas medzi Liverpoolom a Manchesterom City na Anfielde, ktorý sa odohrá v nedeľu 10. novembra podvečer.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.