Oficiálne potvrdené prestupy v Premier League: Wan-Bissaka, Gomes, Trossard, Justin

Zoznam potvrdených prestupov v kluboch Premier League v 26. týždni.

Oficiálne potvrdené prestupy v Premier League: Wan-Bissaka, Gomes, Trossard, Justin

Aaron Wan-Bissaka

Crystal Palace - Manchester United

Prestupová čiastka: 50,3 miliónov eur

Mladý 21-ročný pravý obranca podpísal s diablami kontrakt na päť rokov s opciou na ďalší rok.

United za hráča zaplatia 45 miliónov libier a orly na bonusoch môžu získať ďalších 5 miliónov libier (podľa počtu odohraných zápasov v prvom tíme diablov).

Hráč bude na Old Trafford poberať mzdu vo výške 80 tisíc libier týždenne.

Wan-Bissaka je druhou posilou Oleho Gunnara Solskjaera v letnom transferovom období, keď pred ním do tímu prišiel krídelník Daniel James zo Swansea.

Obranca je zároveň piatym najdrahším prestupom v histórii United po Paulovi Pogbovi (89 mil.eur), Romelovi Lukakovi (76 mil.eur), Angelovi Di Mariovi (59,7 mil.eur) a Fredovi (52 mil.eur).

V drese Palace odohral Wan-Bissaka celkovo 46 zápasov s bilanciou 4 asistencie.Andre Gomes


FC Barcelona - Everton

Prestupová čiastka: 25 miliónov eur

Univerzálny 25-ročný stredný záložník, ktorý vie zahrať aj na ľavej či pravej strane stredovej formácie, podpísal s karamelkami päťročný kontrakt do júna 2024.

O portugalského reprezentanta, ktorý na Goodison Parku hosťoval už v minulej sezóne, mal počas aktuálneho prestupového okna tiež záujem West Ham, ktorý za hráča ponúkol 18 resp. 20 miliónov libier.

Záložník, ktorý v minulej sezóne odohral v drese karameliek 29 zápasov s bilanciou 1 gól a 2 asistencie, sa však napokon vracia do známeho prostredia za prestupovú čiastku 22 miliónov libier.

V drese portugalskej reprezentácie zatiaľ odohral 29 stretnutí.
Leandro Trossard


Genk - Brighton

Prestupová čiastka: 16,7 miliónov eur

24-ročný ľavý krídelník podpísal na Amex Stadium štvorročný kontrakt a stal sa druhou posilou manažéra Grahama Pottera v letnom transferovom období. Pred ním už do klubu prišiel Matt Clarke z Portsmouthu.

Belgičan prišiel do Genku v roku 2012 a než si vybojoval miesto v prvom tíme, tak štyrikrát hosťoval v iných kluboch (dvakrát v Lommel United a raz v KVC Westerlo a OH Leuven).

V sezóne 2018/19 výrazne pomohol Genku k zisku prvého titulu po 8 rokoch, keď vsietil 15 gólov v 35 odohraných zápasoch.

Trossard v drese Genku odohral 120 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 39 gólov a 21 asistencií.

Belgicko reprezentoval na všetkých úrovniach od U16 po U21.James Justin


Luton Town - Leicester

Prestupová čiastka: 8,9 miliónov eur

Leicester City získal pravého obrancu Jamesa Justina z druholigového klubu Luton Town. Líšky s hráčom podpísali päťročný kontrakt a Justin sa stal prvou posilou manažéra Brendana Rodgersa.

O 21-ročného Justina, ktorý sa v minulej sezóne dostal do najlepšej jedenástky roka v Sky Bet League One a pomohol Lutonu k postupu do druhej najvyššej súťaže, mala záujem aj Aston Villa.

Hráč, ktorý vie zahrať aj na ľavej strane obrany, odohral v minulej sezóne v drese Lutonu 52 zápasov s bilanciou 3 góly a 9 asistencií.

Justin odohral dva zápasy v drese anglickej reprezentácie do 20 rokov.Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.