Manchester United: Prichádza Wan-Bissaka, odchádza Lukaku

Manchester United sa dohodol s Crystal Palace na príchode pravého obrancu Aarona Wan-Bissaku. Káder zrejme opustí belgický zakončovateľ Romelu Lukaku.

Manchester United: Prichádza Wan-Bissaka, odchádza Lukaku

Diabli za mladého 21-ročného obrancu zaplatia orlom 45 miliónov libier a Palace môže získať na bonusoch podľa výkonov hráča ďalších 5 miliónov libier.

Wan-Bissaka podpíše na Old Trafford dlhodobý kontrakt a stane sa druhou posilou Oleho Gunnara Solskjaera. United už v júni posilnil krídelník Daniel James zo Swansea.

Anglický reprezentant do 21 rokov sa zároveň stane piatou najdrahšou posilou prestupovej histórie United, hneď za Paulom Pogbom (89 mil.libier), Romelom Lukakom (76 mil.libier), Angelom Di Mariom (59,7 mil.libier) a Fredom (52 mil.libier).

Wan-Bissaka má na Selhurst Park ešte tri roky platný kontrakt a v minulej sezóne odohral v drese orlov 39 zápasov vo všetkých súťažiach.

Dnes sa má obranca v Carringtone podrobiť lekárskej prehliadke a potom by už nemalo nič brániť tomu, aby v kádri diablov nahradil odchádzajúceho kapitána Antonia Valenciu.

Opustiť káder diablov by naopak mal Belgičan Romelu Lukaku, o ktorého má eminentný záujem milánsky Inter.

V prípade Lukaka by išlo o dvojročné hosťovanie za 9 miliónov libier. Taliansky klub bude mať zároveň prednostné právo na trvalý prestup útočníka za 54 miliónov libier.

Lukakov agent Federico Pastorello bol v utorok v Miláne, aby prerokoval podmienky kontraktu s Interom.

Pri otázke, či jeho klient podpíše s Interom kontrakt, Pastorello povedal: „Áno, je to jeho plán a túži hrať za taliansky klub. Uvidíme, čo sa stane.“

Nový manažér Interu Antonio Conte chcel získať 26-ročného Lukaka v roku 2017, ešte ako manažér londýnskej Chelsea. Hráč si však napokon zvolil prestup na Old Trafford.

Belgičan prišiel do United z Evertonu za čiastku 75 miliónov libier a vsietil celkovo 42 gólov v 96 odohraných zápasoch.Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.