Sarri definitívne opustil Chelsea. Nahradí ho Frank Lampard?

Chelsea oficiálne potvrdila, že Maurizio Sarri opustil Stamford Bridge a podpísal trojročný kontrakt s Juventusom. Z klubu by mal tiež odísť aj jeho asistent Gianfranco Zola, ktorý mal kontrakt na jednu sezónu.

Sarri definitívne opustil Chelsea. Nahradí ho Frank Lampard?

Na lavičke starej dámy nahradí Massimiliana Allegriho. Taliansky klub musel modrým za manažéra vyplatiť kompenzáciu 5 miliónov libier, keďže Sarri mal ešte rok platný kontrakt.

Riaditeľka Chelsea Marina Granovskaia sa už pred pár dňami vyjadrila, že klub zo západného Londýna nebude stáť Sarrimu v ceste k návratu do Talianska.

„Po finále Európskej ligy nám Maurizio oznámil, že sa túži vrátiť do svojej rodnej krajiny,“ povedala Granovskaia.

„Chce byť bližšie svojej rodine a my tejto požiadavke rozumieme. Ďakujeme mu za odvedenú prácu počas sezóny, v ktorej nás priviedol k triumfu v Európskej lige, do finále Ligového pohára a k tretej priečke v anglickej Premier League.“

„Gratulujeme mu tiež k získaniu manažérskej pozície v Juventuse Serie a prajeme veľa šťastia do budúcnosti.“

Napriek získanej trofeji v Európskej lige fanúšikovia Blues viackrát vyjadrovali svoju nespokojnosť s predvádzaným štýlom hry, špeciálne vo februári v FA Cup-e počas domácej prehry 0:2 s Manchesterom United.

Sarriho odchod otvára brány k príchodu bývalej hráčskej legendy modrých Franka Lamparda. Ten je aktuálne manažérom druholigového Derby County, ktoré sa s ním snaží predĺžiť kontrakt.

Angažovanie Lamparda by bolo prekvapením. Majiteľ klubu Roman Abramovič je pragmatik a preferuje skúsených manažérov, ktorí sa mu takmer v každej sezóne odvďačia ziskom minimálne jednej trofeje.

Nech už však do klubu príde ktokoľvek, tak nebude môcť v lete a ani v zime priviesť do tímu nové posily. Chelsea dostal trest od FIFA a nemôže registrovať nových hráčov.Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.