Sarri definitívne opustil Chelsea. Nahradí ho Frank Lampard?

Chelsea oficiálne potvrdila, že Maurizio Sarri opustil Stamford Bridge a podpísal trojročný kontrakt s Juventusom. Z klubu by mal tiež odísť aj jeho asistent Gianfranco Zola, ktorý mal kontrakt na jednu sezónu.

Sarri definitívne opustil Chelsea. Nahradí ho Frank Lampard?

Na lavičke starej dámy nahradí Massimiliana Allegriho. Taliansky klub musel modrým za manažéra vyplatiť kompenzáciu 5 miliónov libier, keďže Sarri mal ešte rok platný kontrakt.

Riaditeľka Chelsea Marina Granovskaia sa už pred pár dňami vyjadrila, že klub zo západného Londýna nebude stáť Sarrimu v ceste k návratu do Talianska.

„Po finále Európskej ligy nám Maurizio oznámil, že sa túži vrátiť do svojej rodnej krajiny,“ povedala Granovskaia.

„Chce byť bližšie svojej rodine a my tejto požiadavke rozumieme. Ďakujeme mu za odvedenú prácu počas sezóny, v ktorej nás priviedol k triumfu v Európskej lige, do finále Ligového pohára a k tretej priečke v anglickej Premier League.“

„Gratulujeme mu tiež k získaniu manažérskej pozície v Juventuse Serie a prajeme veľa šťastia do budúcnosti.“

Napriek získanej trofeji v Európskej lige fanúšikovia Blues viackrát vyjadrovali svoju nespokojnosť s predvádzaným štýlom hry, špeciálne vo februári v FA Cup-e počas domácej prehry 0:2 s Manchesterom United.

Sarriho odchod otvára brány k príchodu bývalej hráčskej legendy modrých Franka Lamparda. Ten je aktuálne manažérom druholigového Derby County, ktoré sa s ním snaží predĺžiť kontrakt.

Angažovanie Lamparda by bolo prekvapením. Majiteľ klubu Roman Abramovič je pragmatik a preferuje skúsených manažérov, ktorí sa mu takmer v každej sezóne odvďačia ziskom minimálne jednej trofeje.

Nech už však do klubu príde ktokoľvek, tak nebude môcť v lete a ani v zime priviesť do tímu nové posily. Chelsea dostal trest od FIFA a nemôže registrovať nových hráčov.Mohlo by vás zaujímať

Patrice Evra: Mentálne slabý Arsenal je stále iba tímom malých detí

Patrice Evra: Mentálne slabý Arsenal je stále iba tímom malých detí

Bývalý obranca Manchesteru United Patrice Evra kritizoval "slabú mentalitu" hráčov Arsenalu a po ligovej prehre so Sheffieldom United ich označil ako "malé deti".

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Klopp a Solskjaer mali na šláger na Old Trafford úplne opačný názor

Klopp a Solskjaer mali na šláger na Old Trafford úplne opačný názor

Obaja manažéri boli zrejme každý na inom zápase - kým Klopp tvrdil, že Manchester United v zápase iba bránil, tak Nór je presvedčený, že diabli hrali útočný futbal.