Manchester United má prvú letnú posilu

K diablom prestúpil 21-ročný krídelník Swansea Daniel James.

Manchester United má prvú letnú posilu

Waleský klub za mladíka zinkasuje čiastku 16,9 milióna eur a na bonusoch podľa výkonov hráča môže získať ďalších 3,4 milióna eur.

James podpísal s klubom 5-ročný kontrakt a stal sa prvou posilou Oleho Gunnara Solskjaera.

V drese Swansea odohral celkovo 39 zápasov s bilanciou 6 gólov a 10 asistencií.

James v novembri minulého roka debutoval v seniorskej reprezentácii Walesu a na konte má dva reprezentačné zápisy. V marci 2019 strelil v repre aj svoj debutový a zároveň víťazný gól v kvalifikačnom zápase na Euro 2020 proti Slovensku (1:0).

„Toto je jeden z najlepších dní môjho života,“ povedal James po podpise kontraktu.

Odchovanec akadémie Swansea, ktorému minulý mesiac nečakane zomrel otec Kevan, odohral oba zápasy v drese Walesu v nedávnych kvalifikačných zápasoch na Euro 2020, v ktorom jeho tím prehral s Maďarskom i Chorvátskom.

„Na tento moment som neskutočne pyšný nielen ja, ale aj celá moja rodina. Škoda, že túto radosť nemôžem zdieľať so svojim otcom,“ povedal James, ktorý bol v januárovom transferovom okne blízko prestupu do Leedsu United za čiastku 9,6 milióna eur.

Manchester United skončil v minulej sezóne Premier League na šiestej priečke, päť bodov za top štvorkou. V budúcej sezóne si zahrá iba v Európskej lige.

„Daniel je veľmi nádejný mladý krídelník s množstvom zručností, s dobrým prehľadom v hre, výnimočnou rýchlosťou a s dobrou pracovnou etikou,“ povedal Solskjaer.

„Pre Daniela je Old Trafford perfektným prostredím pre jeho ďalšie napredovanie.“
Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.