Manchester United má prvú letnú posilu

K diablom prestúpil 21-ročný krídelník Swansea Daniel James.

Manchester United má prvú letnú posilu

Waleský klub za mladíka zinkasuje čiastku 16,9 milióna eur a na bonusoch podľa výkonov hráča môže získať ďalších 3,4 milióna eur.

James podpísal s klubom 5-ročný kontrakt a stal sa prvou posilou Oleho Gunnara Solskjaera.

V drese Swansea odohral celkovo 39 zápasov s bilanciou 6 gólov a 10 asistencií.

James v novembri minulého roka debutoval v seniorskej reprezentácii Walesu a na konte má dva reprezentačné zápisy. V marci 2019 strelil v repre aj svoj debutový a zároveň víťazný gól v kvalifikačnom zápase na Euro 2020 proti Slovensku (1:0).

„Toto je jeden z najlepších dní môjho života,“ povedal James po podpise kontraktu.

Odchovanec akadémie Swansea, ktorému minulý mesiac nečakane zomrel otec Kevan, odohral oba zápasy v drese Walesu v nedávnych kvalifikačných zápasoch na Euro 2020, v ktorom jeho tím prehral s Maďarskom i Chorvátskom.

„Na tento moment som neskutočne pyšný nielen ja, ale aj celá moja rodina. Škoda, že túto radosť nemôžem zdieľať so svojim otcom,“ povedal James, ktorý bol v januárovom transferovom okne blízko prestupu do Leedsu United za čiastku 9,6 milióna eur.

Manchester United skončil v minulej sezóne Premier League na šiestej priečke, päť bodov za top štvorkou. V budúcej sezóne si zahrá iba v Európskej lige.

„Daniel je veľmi nádejný mladý krídelník s množstvom zručností, s dobrým prehľadom v hre, výnimočnou rýchlosťou a s dobrou pracovnou etikou,“ povedal Solskjaer.

„Pre Daniela je Old Trafford perfektným prostredím pre jeho ďalšie napredovanie.“
Mohlo by vás zaujímať

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Portál Sky Sports sa pozrel na úspešnosť anglických klubov, aby zistil, ktoré mesto či kraj je kráľovstvom anglického futbalu.

Poznáme detailný program Premier League na november

Poznáme detailný program Premier League na november

Najväčším šlágrom bude zápas medzi Liverpoolom a Manchesterom City na Anfielde, ktorý sa odohrá v nedeľu 10. novembra podvečer.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.