Vráti sa Mourinho tretíkrát do londýnskej Chelsea?

Jose Mourinho by sa opäť mohol vrátiť na Stamford Bridge a tretíkrát obsadiť manažérsku stoličku západolondýnskeho klubu.

Vráti sa Mourinho tretíkrát do londýnskej Chelsea?

Aktuálny manažér modrých Maurizio Sarri by mal už o niekoľko hodín klub opustiť a s najväčšou pravdepodobnosťou sa stane novým manažérom talianskeho šampióna Juventusu.

To znamená, že klub zo Stamford Bridge musí opäť hľadať správnu osobu na uvoľnenú manažérsku pozíciu a podľa denníka The Sun je práve Mourinho serióznym kandidátom na uvoľnený post.

Portugalčan sa už v marci vyjadril, že v júni by sa chcel opäť vrátiť do práce.

V hre je aj legenda modrých Frank Lampard, ktorý prežil slušnú sezónu v Derby County, ale vedenie klubu je naklonené príchodu manažéra s väčšími skúsenosťami v najvyššej anglickej súťaži.

Spomínajú sa aj mená Massimiliana Allegriho, ktorý po sezóne skončil v Juventuse, Erika ten Haga z Ajaxu, Nuna Espirita Santa z Wolves a Javiho Graciu z Watfordu.

Sarri čaká na uvoľnenie zo strany Chelsea, aby sa ihneď mohol vrátiť do Talianska. S klubom v sezóne 2018/19 dokázal zvíťaziť v Európskej lige, postúpiť do finále Ligového pohára a obsadiť tretiu priečku v Premier League. Modrí si tak opäť zahrajú Ligu majstrov.

Mourinha v decembri vyhodil Manchester United a 56-ročný manažér počas čakania na "správnu pozíciu" pracoval ako spolukomentátor pre športovú stanicu beIN SPORTS.

Počas dvoch pôsobeniach na západe Londýna vybojoval s tímom tri tituly v Premier League, jeden triumf v FA Cup-e a tri triumfy v Ligovom pohári.

Jeho druhé pôsobenie v klube však neskončilo pozitívne, keď vedenie klubu Portugalčana vyhodilo po zlom štarte do novej sezóny 2015/16.

Navyše Mourinho by nemohol priviesť na Stamford Bridge nových hráčov, keďže modrí majú zákaz registrácie hráčov počas letného i zimného transferového obdobia. Z klubu pred pár dňami odišla najväčšia hviezda tímu Eden Hazard, ktorý prestúpil za 100 miliónov eur do Realu Madrid.


JOSEHO MANAŽÉRSKA BILANCIA V MODROM


Prvé pôsobenie: jún 2004 - september 2007
Druhé pôsobenie: jún 2013 - december 2015 

Počet zápasov: 320

Výhry: 204
Remízy: 65
Prehry: 51

3 x titul v Premier League
3 x triumf v Ligovom pohári
1 x triumf v FA Cup-eMohlo by vás zaujímať

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Portál Sky Sports sa pozrel na úspešnosť anglických klubov, aby zistil, ktoré mesto či kraj je kráľovstvom anglického futbalu.

Poznáme detailný program Premier League na november

Poznáme detailný program Premier League na november

Najväčším šlágrom bude zápas medzi Liverpoolom a Manchesterom City na Anfielde, ktorý sa odohrá v nedeľu 10. novembra podvečer.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.