Vráti sa Mourinho tretíkrát do londýnskej Chelsea?

Jose Mourinho by sa opäť mohol vrátiť na Stamford Bridge a tretíkrát obsadiť manažérsku stoličku západolondýnskeho klubu.

Vráti sa Mourinho tretíkrát do londýnskej Chelsea?

Aktuálny manažér modrých Maurizio Sarri by mal už o niekoľko hodín klub opustiť a s najväčšou pravdepodobnosťou sa stane novým manažérom talianskeho šampióna Juventusu.

To znamená, že klub zo Stamford Bridge musí opäť hľadať správnu osobu na uvoľnenú manažérsku pozíciu a podľa denníka The Sun je práve Mourinho serióznym kandidátom na uvoľnený post.

Portugalčan sa už v marci vyjadril, že v júni by sa chcel opäť vrátiť do práce.

V hre je aj legenda modrých Frank Lampard, ktorý prežil slušnú sezónu v Derby County, ale vedenie klubu je naklonené príchodu manažéra s väčšími skúsenosťami v najvyššej anglickej súťaži.

Spomínajú sa aj mená Massimiliana Allegriho, ktorý po sezóne skončil v Juventuse, Erika ten Haga z Ajaxu, Nuna Espirita Santa z Wolves a Javiho Graciu z Watfordu.

Sarri čaká na uvoľnenie zo strany Chelsea, aby sa ihneď mohol vrátiť do Talianska. S klubom v sezóne 2018/19 dokázal zvíťaziť v Európskej lige, postúpiť do finále Ligového pohára a obsadiť tretiu priečku v Premier League. Modrí si tak opäť zahrajú Ligu majstrov.

Mourinha v decembri vyhodil Manchester United a 56-ročný manažér počas čakania na "správnu pozíciu" pracoval ako spolukomentátor pre športovú stanicu beIN SPORTS.

Počas dvoch pôsobeniach na západe Londýna vybojoval s tímom tri tituly v Premier League, jeden triumf v FA Cup-e a tri triumfy v Ligovom pohári.

Jeho druhé pôsobenie v klube však neskončilo pozitívne, keď vedenie klubu Portugalčana vyhodilo po zlom štarte do novej sezóny 2015/16.

Navyše Mourinho by nemohol priviesť na Stamford Bridge nových hráčov, keďže modrí majú zákaz registrácie hráčov počas letného i zimného transferového obdobia. Z klubu pred pár dňami odišla najväčšia hviezda tímu Eden Hazard, ktorý prestúpil za 100 miliónov eur do Realu Madrid.


JOSEHO MANAŽÉRSKA BILANCIA V MODROM


Prvé pôsobenie: jún 2004 - september 2007
Druhé pôsobenie: jún 2013 - december 2015 

Počet zápasov: 320

Výhry: 204
Remízy: 65
Prehry: 51

3 x titul v Premier League
3 x triumf v Ligovom pohári
1 x triumf v FA Cup-eMohlo by vás zaujímať

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Manchester United sa dohodol s 30-ročným nigérijským útočníkom a jeho materským klubom Shanghai Shenhua na predĺžení hosťovania do 31. januára 2021.

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Letné transferové okno je kľúčovým obdobím pre manažérov, ktorí chcú formovať svoje tímy. Ktoré kluby by potrebovali obmeniť alebo doplniť svoje kádre?

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.