Chelsea sa odvolala na športovom arbitrážnom súde

Chelsea nemôže registrovať nových hráčov počas nasledujúcich dvoch prestupových okien a proti tomuto zákazu sa odvolala na športovom arbitrážnom súde vo švajčiarskom Lausanne.

Chelsea sa odvolala na športovom arbitrážnom súde

Víťaz Európskej ligy dostal trest vo februári od anglickej Premier League za viacnásobné porušenie prestupových pravidiel pri zahraničných hráčoch do 18 rokov. V máji tento trest potvrdila aj FIFA.

Športový arbitrážny súd (CAS) je tak poslednou inštanciou, ktorá ešte tento trest môže zvrátiť. Inak nebude môcť západolondýnsky klub zaregistrovať nových hráčov v letnom transferovom okne 2019 a ani v zimnom transferovom okne 2020.

Aktuálne však nie je známy žiaden časový rámec, do ktorého má CAS vydať svoje rozhodnutie.

„Odvolanie klubu je smerované proti rozhodnutiu odvolacieho výboru FIFA z 11. apríla 2019, ktoré zakazuje Chelsea FC registrovať nových hráčovv dvoch za sebou nasledujúcich transferových oknách pre porušenie prestupových pravidiel FIFA,“ uviedlo vyhlásenie CAS.

V praxi to znamená, že Chelsea môže získať nové posily, ale nemôže ich zaregistrovať až do júna 2020.

Klub z Premier League môže požiadať CAS o dočasné pozastavenie zákazu až do úplneho doriešenia ich prípadu. V tom prípade by Chelsea mohla získať i zaregistrovať hráčov aj počas tohto leta. Momentálne však nie je jasné, či Chelsea k tomuto kroku pristúpi.


Značky
Chelsea

Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.