Chelsea opúšťa hviezdny Hazard i manažér Sarri

Real Madrid oficiálne potvrdil, že Eden Hazard podpísal so španielskym klubom päťročný kontrakt. Zelenú k odchodu z Chelsea má aj manažér Sarri.

Chelsea opúšťa hviezdny Hazard i manažér Sarri

28-ročný belgický záložník Eden Hazard sa dočkal vysnívaného prestupu a ako hráč Realu bude médiám a fanúšikom oficiálne predstavený 13. júna.

Real za hráča zaplatil 100 miliónov eur a na bonusoch podľa výkonov hráča môže anglický klub údajne zarobiť ďalších 50 miliónov eur.

Belgičan prišiel na Stamford Bridge v roku 2012 z francúzskeho Lille a celkovo vo všetkých súťažiach zaznamenal 110 gólov a 92 asistencií v 352 odohraných zápasoch v modrom drese.

„Odchod z Chelsea bol jedným z najväčších a najťažších rozhodnutí mojej kariéry,“ povedal Hazard.

„Verím, že rozumiete tomu, že chcem otvoriť novú kapitolu kariéry. Dostal som šancu splniť si svoje sny.“

„Miloval som každý jeden moment strávený v Chelsea a nikdy som nezvažoval prestup do iného anglického klubu.“

Portál Sky Sports tiež uviedol, že klub zo západného Londýna nebude stáť v ceste k odchodu ani manažérovi Mauriziovi Sarrimu. Talian môže už budúci týždeň klub opustiť a stať sa manažérom Juventusu.

60-ročný manažér mal kontrakt s modrými ešte na jeden rok s opciou na ďalší rok. Nikdy si však nezvykol na život a prácu v Anglicku a bol tiež frustrovaný z toho, že nemal v klube väčšie kompetencie.

Chelsea nemala v pláne Sarriho toto leto vyhodiť, ale zároveň nemá záujem držať v klube niekoho, kto v ňom nie je šťastný.

Budúci týždeň by mal Sarri nahradiť na lavičke Juventusu Massimiliana Allegriho, ktorý na lavičke starej dámy končí po piatich rokoch.

Hazard a Sarri sa s Chelsea rozlúčili výhrou 4:1 nad Arsenalom vo finále Európskej ligy. Hazard v zápase zaznamenal dva góly a pre Sarriho to bola prvá veľká trofej v jeho manažérskej kariére.Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.