Chelsea opúšťa hviezdny Hazard i manažér Sarri

Real Madrid oficiálne potvrdil, že Eden Hazard podpísal so španielskym klubom päťročný kontrakt. Zelenú k odchodu z Chelsea má aj manažér Sarri.

Chelsea opúšťa hviezdny Hazard i manažér Sarri

28-ročný belgický záložník Eden Hazard sa dočkal vysnívaného prestupu a ako hráč Realu bude médiám a fanúšikom oficiálne predstavený 13. júna.

Real za hráča zaplatil 100 miliónov eur a na bonusoch podľa výkonov hráča môže anglický klub údajne zarobiť ďalších 50 miliónov eur.

Belgičan prišiel na Stamford Bridge v roku 2012 z francúzskeho Lille a celkovo vo všetkých súťažiach zaznamenal 110 gólov a 92 asistencií v 352 odohraných zápasoch v modrom drese.

„Odchod z Chelsea bol jedným z najväčších a najťažších rozhodnutí mojej kariéry,“ povedal Hazard.

„Verím, že rozumiete tomu, že chcem otvoriť novú kapitolu kariéry. Dostal som šancu splniť si svoje sny.“

„Miloval som každý jeden moment strávený v Chelsea a nikdy som nezvažoval prestup do iného anglického klubu.“

Portál Sky Sports tiež uviedol, že klub zo západného Londýna nebude stáť v ceste k odchodu ani manažérovi Mauriziovi Sarrimu. Talian môže už budúci týždeň klub opustiť a stať sa manažérom Juventusu.

60-ročný manažér mal kontrakt s modrými ešte na jeden rok s opciou na ďalší rok. Nikdy si však nezvykol na život a prácu v Anglicku a bol tiež frustrovaný z toho, že nemal v klube väčšie kompetencie.

Chelsea nemala v pláne Sarriho toto leto vyhodiť, ale zároveň nemá záujem držať v klube niekoho, kto v ňom nie je šťastný.

Budúci týždeň by mal Sarri nahradiť na lavičke Juventusu Massimiliana Allegriho, ktorý na lavičke starej dámy končí po piatich rokoch.

Hazard a Sarri sa s Chelsea rozlúčili výhrou 4:1 nad Arsenalom vo finále Európskej ligy. Hazard v zápase zaznamenal dva góly a pre Sarriho to bola prvá veľká trofej v jeho manažérskej kariére.Mohlo by vás zaujímať

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Štatistiky z Premier League: Teemu Pukki, Javier Hernandez, Lucas Moura, Frank Lampard

Štatistiky z Premier League: Teemu Pukki, Javier Hernandez, Lucas Moura, Frank Lampard

Máme za sebou dve kolá novej sezóny Premier League a na čele strelcov je dvojica Raheem Sterling a Teemu Pukki so štyrmi presnými zásahmi. Sterlingova bilancia nie je žiadnym prekvapením, ale útočník kanárikov prekonáva všetky očakávania.

Mauricio Pochettino: Uzavretie transferového okna už v polovici augusta je obrovskou chybou

Mauricio Pochettino: Uzavretie transferového okna už v polovici augusta je obrovskou chybou

Manažér Spurs verí, že Premier League sa už v budúcej sezóne vráti k pôvodnému modelu a transferové okno sa uzavrie až na konci augusta, tak ako v ostatných európskych súťažiach.