Christian Eriksen prvýkrát pripustil, že je pripravený odísť z Tottenhamu

Dánsky reprezentant potvrdil, že toto leto by mohol odísť z Tottenhamu, aby "vyskúšal niečo nové".

Christian Eriksen prvýkrát pripustil, že je pripravený odísť z Tottenhamu

Meno Eriksena, ktorému o rok končí kontrakt s kohútmi, je už dlhší čas spájané so španielskym Realom Madrid.

Rokovania ohľadom nového kontraktu s Tottenhamom sú na mŕtvom bode a Dán tak potvrdil, že je pripravený odísť zo severného Londýna.

„Cítim, že v mojej kariére som sa dostal do bodu, kedy by som chcel skúsiť niečo nové,“ povedal Eriksen pre dánske periodikum Ekstrabladet.

„Mám obrovský rešpekt ku všetkému čo som prežil v Tottenhame. Určite sa nebudem vyjadrovať negatívne, ale ako som už povedal - chcem skúsiť niečo nové.“

Eriksen verí, že jeho budúcnosť sa rozlúskne v čo najkratšom čase. Dán však ani nevylúčil, že napokon podpíše so Spurs nový kontrakt.

„Verím, že čo najskôr sa to vyjasní,“ dodal. „Taký je plán. Vo futbale však nikdy neviete, kedy príde ten správny moment.“

„Záleží to Danielovi Levym a samozrejme na prípadnom záujemcovi o moje služby.“

Ak Eriksen toto leto Tottenham opustí, tak to musí byť jedine "krok smerom hore". Túto podmienku spĺňa napríklad Real Madrid.

„Nie je veľa klubov, ktoré toto kritérium spĺňajú. Ak odídem, tak to musí byť jedine krok smerom nahor.“

„Real Madrid túto podmienku spĺňa. To by však najprv musel Real kontaktovať Tottenham a pokiaľ viem, tak k ničomu takému neprišlo.“

„Je to zložité. Záleží na možnostiach. Ak nič zaujímavé nepríde, tak prečo by som napokon nezostal v Tottenhame?“Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.