Daniel Sturridge a Alberto Moreno v Liverpoole skončili

Sturridge a Moreno sa v lete stanú voľnými hráčmi, ponuku na novú zmluvu od Liverpoolu nedostanú.

Daniel Sturridge a Alberto Moreno končia v Liverpoole

29-ročný anglický útočník Sturridge prišiel do klubu v januári 2013 z Chelsea a celkovo zaznamenal 67 gólov v 160 zápasoch.

26-ročný španielsky ľavý obranca Moreno prišiel do klubu v auguste 2014 zo Sevilly a celkovo odohral 141 zápasov.

Manažér Liverpoolu Jurgen Klopp k ich odchodu z klubu povedal: „Najdôležitejšie slovo, ktoré musím týmto pozoruhodným hráčom povedať je 'ďakujem'.“

„Alberto bol vždy plný života, plný sily a pozitívnej energie. Neskutočný charakter, ktorý chcel dať pre tím vždy maximum.“

„Daniel zas vsietil v drese Liverpoolu niekoľko veľmi, veľmi dôležitých gólov.“

„Pochopiteľne nám budú chýbať, ale rozlúčiť sa môžeme tým najlepším spôsobom: Odchádzate ako európski šampióni.“

Obaja hráči si toho v sezóne 2018/19 na Anfielde veľa nezahrali. Sturridge sa na ihrisku objavil 27-krát vo všetkých súťažiach, ale z toho až 20-krát vybehol na trávnik iba ako náhradník. Moreno odohral iba štyri zápasy a raz do zápasu zasiahol ako striedajúci hráč.

Sturridge začínal svoju kariéru v Manchesteri City, v roku 2009 prestúpil do Chelsea. Počas pôsobenia na Stamford Bridge hosťoval aj šesť mesiacov v Boltone. Na Anfield prišiel v januári 2013 za čiastku 15 miliónov eur.

Vo svojej celej prvej sezóne v klube vsietil 24 gólov, keď si v útoku výborne rozumel s Luisom Suarezom. Výrazne tak Liverpoolu pomohol k druhej priečke v Premier League za Manchesterom City.

V druhej polovici minulej sezóny hosťoval vo West Brome, ale pre zranenie nastúpil iba v šiestich zápasoch.

Moreno, ktorý štyrikrát reprezentoval Španielsko, prešiel všetkými mládežníckymi úrovňami v španielskej Seville. Na Anfield sa presunul v auguste 2014 za čiastku 18 miliónov eur. V prvých dvoch sezónach v klube bol prvou voľbou na ľavú stranu obrany. Potom však na jeho mieste dostala prednosť dvojica Andy Robertson a James Milner.Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.