Daniel Sturridge a Alberto Moreno v Liverpoole skončili

Sturridge a Moreno sa v lete stanú voľnými hráčmi, ponuku na novú zmluvu od Liverpoolu nedostanú.

Daniel Sturridge a Alberto Moreno končia v Liverpoole

29-ročný anglický útočník Sturridge prišiel do klubu v januári 2013 z Chelsea a celkovo zaznamenal 67 gólov v 160 zápasoch.

26-ročný španielsky ľavý obranca Moreno prišiel do klubu v auguste 2014 zo Sevilly a celkovo odohral 141 zápasov.

Manažér Liverpoolu Jurgen Klopp k ich odchodu z klubu povedal: „Najdôležitejšie slovo, ktoré musím týmto pozoruhodným hráčom povedať je 'ďakujem'.“

„Alberto bol vždy plný života, plný sily a pozitívnej energie. Neskutočný charakter, ktorý chcel dať pre tím vždy maximum.“

„Daniel zas vsietil v drese Liverpoolu niekoľko veľmi, veľmi dôležitých gólov.“

„Pochopiteľne nám budú chýbať, ale rozlúčiť sa môžeme tým najlepším spôsobom: Odchádzate ako európski šampióni.“

Obaja hráči si toho v sezóne 2018/19 na Anfielde veľa nezahrali. Sturridge sa na ihrisku objavil 27-krát vo všetkých súťažiach, ale z toho až 20-krát vybehol na trávnik iba ako náhradník. Moreno odohral iba štyri zápasy a raz do zápasu zasiahol ako striedajúci hráč.

Sturridge začínal svoju kariéru v Manchesteri City, v roku 2009 prestúpil do Chelsea. Počas pôsobenia na Stamford Bridge hosťoval aj šesť mesiacov v Boltone. Na Anfield prišiel v januári 2013 za čiastku 15 miliónov eur.

Vo svojej celej prvej sezóne v klube vsietil 24 gólov, keď si v útoku výborne rozumel s Luisom Suarezom. Výrazne tak Liverpoolu pomohol k druhej priečke v Premier League za Manchesterom City.

V druhej polovici minulej sezóny hosťoval vo West Brome, ale pre zranenie nastúpil iba v šiestich zápasoch.

Moreno, ktorý štyrikrát reprezentoval Španielsko, prešiel všetkými mládežníckymi úrovňami v španielskej Seville. Na Anfield sa presunul v auguste 2014 za čiastku 18 miliónov eur. V prvých dvoch sezónach v klube bol prvou voľbou na ľavú stranu obrany. Potom však na jeho mieste dostala prednosť dvojica Andy Robertson a James Milner.Mohlo by vás zaujímať

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Portál Sky Sports sa pozrel na úspešnosť anglických klubov, aby zistil, ktoré mesto či kraj je kráľovstvom anglického futbalu.

Poznáme detailný program Premier League na november

Poznáme detailný program Premier League na november

Najväčším šlágrom bude zápas medzi Liverpoolom a Manchesterom City na Anfielde, ktorý sa odohrá v nedeľu 10. novembra podvečer.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.