Daniel Sturridge a Alberto Moreno v Liverpoole skončili

Sturridge a Moreno sa v lete stanú voľnými hráčmi, ponuku na novú zmluvu od Liverpoolu nedostanú.

Daniel Sturridge a Alberto Moreno končia v Liverpoole

29-ročný anglický útočník Sturridge prišiel do klubu v januári 2013 z Chelsea a celkovo zaznamenal 67 gólov v 160 zápasoch.

26-ročný španielsky ľavý obranca Moreno prišiel do klubu v auguste 2014 zo Sevilly a celkovo odohral 141 zápasov.

Manažér Liverpoolu Jurgen Klopp k ich odchodu z klubu povedal: „Najdôležitejšie slovo, ktoré musím týmto pozoruhodným hráčom povedať je 'ďakujem'.“

„Alberto bol vždy plný života, plný sily a pozitívnej energie. Neskutočný charakter, ktorý chcel dať pre tím vždy maximum.“

„Daniel zas vsietil v drese Liverpoolu niekoľko veľmi, veľmi dôležitých gólov.“

„Pochopiteľne nám budú chýbať, ale rozlúčiť sa môžeme tým najlepším spôsobom: Odchádzate ako európski šampióni.“

Obaja hráči si toho v sezóne 2018/19 na Anfielde veľa nezahrali. Sturridge sa na ihrisku objavil 27-krát vo všetkých súťažiach, ale z toho až 20-krát vybehol na trávnik iba ako náhradník. Moreno odohral iba štyri zápasy a raz do zápasu zasiahol ako striedajúci hráč.

Sturridge začínal svoju kariéru v Manchesteri City, v roku 2009 prestúpil do Chelsea. Počas pôsobenia na Stamford Bridge hosťoval aj šesť mesiacov v Boltone. Na Anfield prišiel v januári 2013 za čiastku 15 miliónov eur.

Vo svojej celej prvej sezóne v klube vsietil 24 gólov, keď si v útoku výborne rozumel s Luisom Suarezom. Výrazne tak Liverpoolu pomohol k druhej priečke v Premier League za Manchesterom City.

V druhej polovici minulej sezóny hosťoval vo West Brome, ale pre zranenie nastúpil iba v šiestich zápasoch.

Moreno, ktorý štyrikrát reprezentoval Španielsko, prešiel všetkými mládežníckymi úrovňami v španielskej Seville. Na Anfield sa presunul v auguste 2014 za čiastku 18 miliónov eur. V prvých dvoch sezónach v klube bol prvou voľbou na ľavú stranu obrany. Potom však na jeho mieste dostala prednosť dvojica Andy Robertson a James Milner.Mohlo by vás zaujímať

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Manchester United sa dohodol s 30-ročným nigérijským útočníkom a jeho materským klubom Shanghai Shenhua na predĺžení hosťovania do 31. januára 2021.

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Letné transferové okno je kľúčovým obdobím pre manažérov, ktorí chcú formovať svoje tímy. Ktoré kluby by potrebovali obmeniť alebo doplniť svoje kádre?

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.